Lučanský nemal Šeligovu dôveru. Pellegriniho jeho odchod mrzí

Milan Lučanský (Zdroj: reprofoto TV pravda)

Hoci Milan Lučanský nemal ako policajný prezident dôveru podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) Juraja Šeligu (Za ľudí), pracoval podľa Šeligu lepšie ako jeho predchodca Tibor Gašpar a za odvedenú prácu mu je vďačný.

Podpredsedu parlamentu a lídra vznikajúcej strany Hlas – sociálna demokracia Petra Pellegriniho rozhodnutie Milana Lučanského odstúpiť z funkcie mrzí. Obaja politici o tom informovali vo svojich profiloch na sociálnej sieti.

„Nebudem klamať, pán Lučanský nemal moju dôveru, no i tak mu chcem poďakovať za jeho prácu pri vedení Policajného zboru, ktoré bolo nepochybne lepšie ako vedenie jeho predchodcu Tibora Gašpara,“ uviedol Šeliga. Teraz musí podľa neho prísť niekto lepší, kto „rozviaže policajtom ruky“ a dodá sebavedomie pri odhaľovaní a vyšetrovaní všetkých trestných činov.

Pellegrini zdôraznil, že týmto rozhodnutím sa začal proces politizácie polície. „S veľkým poľutovaním som dnes prijal rozhodnutie policajného prezidenta Milana Lučanského ukončiť pôsobenie vo funkcii. Vážim si jeho rozvahu a skúsenosť na poste, pretože odštartoval očistu politického a spoločenského života,“ priblížil opozičný líder. Pod Lučanského vedením si totiž podľa jeho slov polícia uvoľnila ruky, bola objasnená vražda dvoch mladých ľudí, rozložila sa sieť ‚vyvolených‘, ktorí skončili vo väzbe a čaká ich spravodlivý súd. „Pripomínam, že svojimi rozhodnutiami dôsledne napĺňal myšlienku ‚padni, komu padni´,“ doplnil Pellegrini.

Milan Lučanský dnes oznámil, že končí vo funkcii prezidenta Policajného zboru SR. Ako dôvod uviedol fakt, že sa nechce zmieriť s politizáciou polície. Ďalším z dôvodov je podľa jeho slov aj okresanie kompetencií zo strany nového vedenia rezortu vnútra. Tvrdí, že mu napríklad nie je umožnené dosadzovať ľudí na uvoľnené pozície, akými sú napríklad posty krajských riaditeľov.

Lučanský vyhlásil, že ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) vníma ako korektného človeka, ale neuznáva ho ako ministra vnútra. „Naše pohľady na ďalší chod polície sú rozdielne, naše názory na viacero tém sú odlišné,“ vyhlásil s tým, že k 31. augustu požiadal aj o uvoľnenie zo služobného pomeru v Policajnom zbore SR.

To, že Lučanský nedôveruje súčasnému vedeniu ministerstva vnútra podľa Pellegriniho potvrdzuje obavy opozície, že sa začal proces politizácie polície s cieľom účelovo slúžiť novej moci. „Ďakujem Milanovi Lučanskému za dva roky korektnej a intenzívnej spolupráce a želám mu veľa úspechov v jeho ďalšej osobnej a profesionálnej kariére,“ dodal.

Lučanský je vo funkcii šéfa polície od júna 2018, vymenovala ho bývalá ministerka vnútra Denisa Saková. V roku 2019 následne Lučanský uspel vo výberovom konaní na post šéfa polície podľa novoprijatého zákona.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...