Nové detské kardiocentrum v NÚSCH má privítať prvých pacientov začiatkom jesene

Zdroj: Facebook Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Nové detské kardiocentrum v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) má privítať prvých pacientov začiatkom jesene. Na tlačovej besede o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí. Prvé financie na toto kardiocentrum získal ústav ešte v roku 2003.

“Dnes máme na dosah otvorenie tohto moderného pracoviska, ktoré vyzdvihne prácu zdravotných sestier a lekárov detského kardiocentra, ktorí prinášajú špičkovú medicínu nielen v kontexte Slovenska, ale aj v kontexte Európy a sveta,” uviedol minister. Ako dodal, k 400 miliónom slovenských korún, teda približne 13 miliónom eur pridalo vedenie NÚSCH ďalších 10 miliónov eur, a to vďaka dobrému hospodáreniu.

Minister tiež uviedol, že dnešným dňom sa končí mandát generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva NÚSCH Mongi Msollyho. Šéf rezortu sa však súčasného generálneho riaditeľa rozhodol vzhľadom na rozrobenú prácu opätovne vymenovať do tejto funkcie. Mongi Msolly tak na pozícii zotrvá ešte šesť mesiacov. Na jeho funkciu a tiež ďalších dvoch členov predstavenstva vyhlási rezort výberové konanie.

S týmto projektom sa zrealizoval aj projekt nového diagnostického centra NÚSCH s novým heliportom. Robiť sa v ňom budú transplantácie a vyšetrenia pacientov so srdcovou arytmiou.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...