Navrátilci z Británie nedodržiavajú pravidlá. Primátor Spišského Podhradia zvažuje povolanie armády

Situácia v rómskych osadách na Spiši (Zdroj: SITA)

S návratom väčších skupín Rómov zo Sheffieldu vo Veľkej Británii späť do osád na Spiši sa podľa informácií televízie Markíza komplikuje situácia v regióne. Koronavírus bol v Spišskom Podhradí potvrdený u 12 ľudí z 5 rodín, ale napriek tomu sa niektorí navrátilci odmietajú podriadiť hygienickým opatreniam mesta. Zodpovední preto nevylučujú povolanie armády.

Markíza vo svojej reportáži uvádza, že nové pozitívne prípady v Spišskom podhradí pribúdajú, pretože poniektorí osadníci prichádzajúci z Anglicka nedodržiavajú nariadenia, nemajú Covid-pas ani vyšetrenie.

Primátor Spišského Podhradia Michal Kapusta uviedol, že v prípade, ak nebudú obyvatelia dodržiavať sprísnené hygienické opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia Covid-19, tak bude zvažovať, že požiada vládu, aby vyslala na pomoc armádu.

„V prípade, že by sa nám výsledky ešte pokazili, že by to stúpalo, že by bol aj prenos medzi ľuďmi, čo sú už doma, tak musíme pritvrdiť v opatreniach,“ povedal Kapusta Markíze.

Okrem tých obyvateľov, ktorí po návrate z Anglicka nedodržiavali opatrenia, sa však našli aj takí, ktorí išli ostatným príkladom, dodržiavali karanténu a nepohybovali sa medzi ostatnými ľuďmi.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...