Muža zodpovedného za prelet lietadla s nápisom ‘na životoch belochov záleží’ vyhodili z práce

(Zdroj: Facebook)

Muža, ktorý bol zodpovedný za prelet malého lietadla vlečúceho nápis „na životoch belochov záleží“ počas zápasu anglickej Premier League, prepustili z práce. Jeho zamestnávateľ uviedol, že bola porušená politika firmy, ktorá sa vraj angažuje za „diverzitu a inklúziu“. O miesto prišla aj jeho priateľka. Polícia skonštatovala, že v prípade preletu o trestný čin nešlo.

Nedávny zápas anglickej Premier League medzi Manchesterom City a Burnley sa zapísal do histórie. Nie však vďaka športovým výkonom a tomu, čo sa dialo na hracej ploche, ale tomu, čo sa dialo nad ňou.

Dvadsaťštyriročný fanúšik klubu z Burnley menom Jake Happle totiž počas neho zorganizoval prelet malého lietadla, ktoré za sebou ťahalo banner s nápisom „na životoch belochov záleží“, priamo nad štadiónom. Šlo o odozvu na kľačanie príslušníkov oboch tímov na podporu hnutia Black Lives Matter.

Hoci polícia, ktorá incident vyšetrovala, skonštatovala, že Happleovým správaním nebol spáchaný žiadny trestný čin, postih ho predsalen neminul a postaral sa o neho jeho zamestnávateľ.

Netolerujú rasizmus

Happle bol totiž prepustený z inžinierskej spoločnosti Paradigm Precision a podľa spravodajkyne televízie Sky News prišla v podobnom čase o prácu aj jeho priateľka, kde mali pre zmenu zavážiť nevhodné príspevky na sociálnych sieťach.

„Dospeli sme k záveru, že došlo k porušeniu rôznych politík a postupov spoločnosti. Jedinec už pre spoločnosť nepracuje,“ povedal hovorca inžinierskej firmy a skonštatoval, že zavážili aj iné faktory ako incident z futbalového stretnutia. Hovorca tiež dodal, že firma „v žiadnej podobe neospravedlňuje a ani netoleruje rasizmus a plne sa angažuje za diverzitu a inklúziu“.

Záleží aj na životoch belochov

Záležitosť podráždila aj zástupcov letiska, z ktorého stroj s nápisom vzlietol. „Sme proti rasizmu akéhokoľvek druhu a túto aktivitu absolútne neospravedlňujeme. Správa bola urážlivá a konanie trestné,“ uzavrel manažér letiska Stephen Smith.

Čo hovorí na kauzu samotný Happle? „Chcel by som využiť tento moment na ospravedlnenie sa… absolútne ku*va nikomu,“ napísal ironicky. Vraj týmto spôsobom nechcel nikoho uraziť, ale považoval za potrebné dať na známosť, že záleží aj na životoch belochov.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...