Kamenický o Matovičovi: Ak načapáme zlodeja pri krádeži, preverme najskôr všetkých občanov Slovenska

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Poslanci OĽaNO v pondelok 3 hodiny „grilovali“ predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) v súvislosti s jeho diplomovou prácou. Premiér a predseda hnutia Igor Matovič po stretnutí vyhlásil, že ak by bol spravodlivosti „podhodený“ len Boris Kollár, a nie všetci ostatní, ktorí spáchali to isté, tak by to považoval za ľudské sklamanie. Navyše varoval, že Sme rodina by v takom prípade zrejme opustila koalíciu. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) prístup premiéra k veci ostro kritizuje.

Kamenický na svojom facebookovom profile doslova píše, že „Igor Matovič si zo slovenského národa robí dobrý deň“. Reaguje tak na tlačovku poslaneckého klubu hnutia OĽaNO, na ktorej Matovič uviedol, že Kollár zodpovedal všetky otázky a jediným nedoriešeným problémom zostala otázka, prečo líder hnutia Sme rodina necitoval vo svojej diplomovke aj použité dielo svojho školiteľa, čo sám priznal ako chybu.

„Igor Matovič nám vysvetlil jeho chorý pohľad na vec: Ak načapáme zlodeja pri krádeži, preverme najskôr všetkých občanov Slovenska či náhodou aj oni nekradli a nájdime čo najviac vinníkov, aby v tom nebol predseda parlamentu sám!“ píše exminister financií v reakcii na tlačovku hnutia OĽaNO.

Vo svojom statuse Kamenický kritizuje aj nápad Igora Matoviča dať preveriť všetky diplomovky ministrovi školstva z SaS a ministerke spravodlivosti zo strany Za ľudí. Obe strany pritom Kollára ostro kritizovali za prácu, ktorou získal magisterský titul.

Matovič poprel sám seba

„Navrhnime prelustrovať všetkým tituly retrospektívne a tituly spätne odoberme a hlavne o tom dlho hovorme na tlačovke, aj keď už dopredu vieme, že to skoro na 100% nepôjde. Škoda len, že predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Vetrák (za OĽaNO) nám to pokazil tým, že všetkým prezradil, že retrospektívne odoberanie titulov bude skoro naisto protiústavné!“ píše Kamenický s nemalou dávkou irónie.

Jediným výsledkom vyššie spomínaných návrhov Igora Matoviča na riešenie situácie okolo odpísaných diplomoviek bude podľa Kamenického to, že kým dôjde k prevereniu, bude môcť vládna koalícia „bačovať“ naďalej.

„Matovič svojim postojom k tejto kauze poprel sám seba, konečne ako sa mu to podarilo už niekoľkokrát. On si myslí, že toto je geniálny plán, ako vyriešiť rýchlo celú kauzu, ale skôr to bude plán, ako nakŕmiť národ senom. Slovenský národ nie sú hlupáci pán Matovič a takúto manipuláciu vám spočíta pri najbližších voľbách!“ varuje exminister financií, ktorý je blízkym spolupracovníkom Roberta Fica.

IGOR MATOVIČ SI ZO SLOVENSKÉHO NÁRODA ROBÍ DOBRÝ DEŇ! Priatelia, pozrel som si Matovičovu tlačovku s poslaneckým…

Posted by Ladislav Kamenický on Monday, June 29, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

22

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...