Polícia zadržala nelegálnych migrantov zo Sýrie a Maroka

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Policajti zadržali nelegálnych migrantov. V prvom prípade z 23. júna išlo o päť občanov Sýrie, v druhom z 25. júna zadržali päť občanov Maroka na diaľnici D1.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ vzniesol obvinenie dvom občanom Bulharska za zločin prevádzačstva, ktorí mali prevážať cez hraničný priechod Slovenskej republiky troch nelegálnych migrantov pochádzajúcich zo Sýrie.

„34-ročná vodička a 37-ročný spolujazdec na motorovom vozidle Peugeot Boxer prevážali troch nelegálnych migrantov, a to dve ženy a muža vo veku 31, 34 a 38 rokov. Finančná odmena im mala byť zaplatená až v cieli cesty. Pasažierov mali naložiť do zadnej časti vozidla v Bulharsku, prikryli ich prázdnymi kartónmi. Cieľová destinácia mala byť v Nemecku, skončila však v piatok 27. júna ráno na hraničnom priechode Čunovo – Rajka, kde ich kontrolovala hliadka Colného úradu,” priblížila Bárdyová. Podľa zistení polície, mali cudzinci ešte pred odchodom zaplatiť viac ako 6-tisíc eur za osobu.

Prípad prevzal vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ a vodičku so spolujazdcom obvinil z prevádzačstva, za čo im po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

„V súčasnosti prebiehajú procesné úkony a následne bude vyšetrovateľom predložený prokurátorovi návrh na vzatie obvinených do väzby. Kým sa rozhodne, čo bude ďalej s cudzincami, presnejšie či budú vrátení do Maďarska, odkiaľ chceli vstúpiť na Slovensko, alebo požiadajú o azyl, zostanú na útvare policajného zaistenia pre cudzincov.” dodala Bárdyová.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...