Fico nemá čo ponúknuť, Pellegriniho nemal nechať odísť, tvrdí Beňová

Monika Beňová (Zdroj: SITA)

Ešte pred oficiálnym ohlásením vzniku svojej novej strany Hlas – Sociálna demokracia sa expremiér a bývalý podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini v nedeľňajšej debate vyjadril na adresu svojej bývalej straníckej kolegyne Moniky Beňovej. Obvinil ju z toho, že mení názory. Europoslankyňa reagovala na Facebooku, o ktorom po odchode Pellegriniho zo Smeru nadnesene napísala, že ide zrejme o nový komunikačný nástroj strany.

Beňová píše, že na rozdiel od Pellegriniho svoj názor aspoň vždy jasne povedala. „Neprikyvovala som predsedovi, keď sa to hodilo,“ uviedla europoslankyňa. Dodala pritom, že keď pred rokom v rozhovoroch jasne hovorila o potrebe zmeny v Smere, tak Pellegrini s ňou vraj síce súhlasil, avšak iba v SMSkách. Rovnako sa vraj zachovali aj Peter Žiga či Richard Raši, ktorí zo Smeru zdvihli kotvy spolu s Pellegrinim.

Do novej strany Hlas-Sociálna demokracia, ktorú Pellegrini založil spoločne s desiatimi ďalšími bývalými poslancami Smeru a chystá sa na ňu zbierať hlasy, sa Beňová vstúpiť nechystá.

„Žiaden nový ‚mentálny‘ svet v tejto proklamovanej novosti nevidím. Peťovi som sa ospravedlnila osobne, teda smskou, pred týždňom. Po TK predsedu RF. Nie z dôvodu, žeby som ‚zmenila názor‘. Ale preto, lebo som to považovala za slušné. Jeho dnešná reakcia však len ukazuje, aký podobný život naši dvaja predsedovia žijú,“ konštatuje Beňová na adresu Fica a Pellegriniho.

Podľa europoslankyne nemal Pellegrini zo Smeru odchádzať a namiesto toho mal zabojovať, pretože vraj mal podporu aj v členskej základni strany. Tvrdej kritiky sa od Beňovej opäť dočkal aj predseda strany Robert Fico.

„Robert F. nemá už čo nové Smeru a ani politike a spoločnosti ponúknuť, a nemal nechať odísť Petra Pellegriniho (všetci vieme, že na tých ostatných zas veľmi nezáležalo). Toto je môj názor, ktorý je od začiatku ‚rozchodu‘ rovnaký. Keď ho v niečom zmením, vysvetlím dôvody a poviem ho rovnako na rovinu, ako som to robila vždy,“ uzatvára Beňová.

Pekný nedeľný večer 🙂Práve som v telke počula, že Peter P.sa započúval do seba a že “ja mením názory a ….”.V prvom…

Posted by Monika Beňová on Sunday, June 28, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...