Po 100 dňoch Krajčího na poste ministra podľa analytika chýba jasný odkaz, čo bude s rezortom ďalej

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (Zdroj: SITA)

Po 100 dňoch Mareka Krajčího na poste ministra zdravotníctva najviac absentuje jasný odkaz, čo bude s rezortom ďalej. Pre agentúru SITA to uviedol analytik Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) Martin Vlachynský.

Zachovanie fixného doplatku či chystané zrušenie doplatkov za lieky pre niektoré skupiny sú podľa neho nesystémové kroky, ktoré pokračujú v duchu tradície “všetkým všetko, aj keď na to nemáme”.

Vlachynský čaká jasné kroky v oblasti liekovej politiky a inovatívnych liekov, zodpovednosť za hospodárenie nemocníc či jasnejšie zadelenie kompetencií v systéme. Očakáva aj riešenie mnohých otázok v oblasti dlhodobej starostlivosti, najmä súčinnosť medzi opatreniami rezortu zdravotníctva a sociálnych vecí a ďalšie kroky. Je podľa neho na to najvyšší čas.

“Vnímam najmä viacero kontroverzií. Masový exodus ľudí je jedna, hoci tu až čas ukáže, či to bolo dobre, alebo zle. Za ešte kontroverznejšiu a v tomto prípade už jednoznačne negatívnu považujem myšlienku dofinancovať zdravotníctvo len cez poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, čo by de facto posúvalo celý systém smerom k unitáru,” konštatoval Vlachynský.

Naopak, oceňuje, že minister našiel odvahu hlasno kritizovať hospodárenie štátnych nemocníc. “Uvidíme však, či noví riaditelia s tým niečo spravia,” uzavrel.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...