Zsuzsová: Vraždou Kucika by som nič nezískala

Alena Zsuzsuová (Zdroj: SITA)

Alena Zs., ktorá je obžalovaná v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, tvrdí, že jeho vraždou by „nič nezískala“. Uviedla to dnes vo svojej výpovedi na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.

„Nemala som absolútne žiaden motív. Vždy som si vedela zarobiť toľko, aby som prežila,“ povedala. Navyše zdôraznila, že objednávku takéhoto skutku by jej neumožnila panická porucha, ktorou trpí.

S Marianom K. sa obžalovaná podľa vlastných slov pozná od februára 2012, pričom za ich zoznámením stál „nezáväzný flirt“ na sociálnej sieti. Osobne sa prvýkrát stretli v júni v danom roku, obžalovaná však poprela, že by mali milenecký vzťah.

Zároveň uviedla, že pre Mariana K. zabezpečovala prekladateľské služby a vyhľadávala reality. Neskôr zbierala podpisy pre založenie politickej strany Cieľ a v roku 2018 spolupracovala v rámci portálu Na pranieri. Marian K. Alenu Zs. podľa jej slov pravidelne nevyplácal, dával jej však finančné dary a prispieval tiež na jej dcéru, ktorej bol krstným otcom.

Predsedníčka senátu sa obžalovanej pýtala na jej komunikácie s osobami aktívnymi v politickom živote. Tá uviedla, že to robila v období rokov 2012 až 2013 za účelom zháňania zákaziek na tlmočenie a sprostredkovanie realít. Na otázku, či Marian K. vedel o týchto komunikáciách a či mu ona dávala informácie, odpovedala, že vedel „s kým sa baví a aký má s nimi vzťah.“ V poobedňajších hodinách by mal pred súdom vypovedať policajný znalec.

Obžalovanými v kauze vraždy Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a v prípade ďalších skutkov sú podnikateľ Marian K., jeho známa Alena Zs. a bývalý policajt Tomáš Sz. Všetci traja svoju vinu popierajú. Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav M., ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu a v roku 2016 podnikateľa Petra Molnára. Tento obžalovaný bol 6. apríla 2020 neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia. Účasť na vražde priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Norbert Bödör ide do väzby

Norbert Bödör ide do väzby

Obvinený nitriansky podnikateľ Norbert Bödör v kauze Dobytkár ide do väzby. Pôvodné rozhodnutie špecializovaného trestného..