Peter Pellegrini oznámil názov svojej novej strany

(Zdroj: SITA)

Expremiér Peter Pellegrini dnes na tlačovom brífingu oznámil názov svojej novej strany. Bude sa volať Hlas – Sociálna demokracia. Prípravný výbor už zbiera podpisy potrebné pre jej zaregistrovanie.

Strana sa chce zamerať na obranu najslabších, hlási sa k antifašistickému odkazu a v medzinárodnej politike nechce spochybňovať zahraničnopolitickú orientáciu na tandem EÚ a NATO.

„Musíme urobiť všetko pre to, aby sa sociálna demokracia na Slovensku vrátila späť do politických lavíc, aby existovala strana, ktorá má koaličný potenciál. Veríme, že budeme ovplyvňovať vnútropolitické a zahraničnopolitické smerovanie Slovenska,“ uviedol Pellegrini. Strana je podľa neho spojením skúseností s mladíckou dravosťou.

„Vnímam komentáre, že bohviekto stojí v pozadí, no nestojí nikto,“ povedal premiér v odpovedi na otázku o financovaní subjektu a prisľúbil, že chod bude transparentný a zo začiatku budú stranu dotovať sami.

Blízkym potencionálnym partnerom je pre stranu Hlas Tomáš Drucker. Vylúčení však nie sú ani ostatní jednotlivci či strany, nakoľko vraj chcú ísť cestou spájania a nie trieštenia.

Zbierať podpisy bude aj Peter Pellegrini osobne. Strana už predstavila aj svoju mládežnícku organizáciu. Jej predstavitelia vystúpili na tlačovej besede v bielych tričkách s logom novej strany.

— TOD/SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

45

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...