Komunikácia s Andruskóm podľa Zsuzsovej dokazuje, že jej dlhoval peniaze a vraždou Kuciaka si dlh “neodrobil”

Alena Zsuzsová (Zdroj: SITA)

SMS správy ako aj telefonický hovor medzi obžalovanou Alenou Zs. a právoplatne odsúdeným Zoltánom Andruskóm odzneli dnes ako dôkazy v kauze vraždy Jána Kuciaka na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.

Komunikácia zo septembra 2018 bola prevažne v maďarskom jazyku, na súde ju preto prekladala tlmočníčka. Z komunikácie vyplynulo, že dvojica sa bavila o peniazoch.

“Nevieš pochopiť, že to nie sú moje peniaze a nedávaš ich mne. Ja som žiadala pôžičku a dala som ju tebe,” napísala 17. septembra 2018 Alena Zs. Andrusóvi. “Nevieš pochopiť ani to, že kamarát sa takto nespráva,” písala mu inokedy. Zároveň ho opakovane žiadala o stretnutie. “Ja už celé dni čakám, nie si schopný ani odpovedať,” napísala Andruskóvi.

Obžalovaná v rámci svojho vyjadrenia k dôkazu dnes uviedla, že dokazuje, že Andruskó jej ešte v septembri 2018 pred svojim zadržaním dlhoval peniaze. Taktiež sa podľa nej týmto vyvracia argument obžaloby, že zorganizovaním vraždy Kuciaka vo februári 2018 si u nej “odpracoval dlh”.

“Žiadnu vraždu som si neobjednala, žiadnu vraždu si on neodrobil”, povedala. Obžalovaný Marian K. vo svojom vyjadrení uviedol, že Andruskó v súvislosti s touto komunikáciou tvrdil, že sa uskutočnila vo februári 2018. “Pán Andruskó sa pomýlil o sedem mesiacov,” skonštatoval

Obžalovanými v kauze vraždy Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a v prípade ďalších skutkov sú podnikateľ Marian K., jeho známa Alena Zs. a bývalý policajt Tomáš Sz. Všetci traja svoju vinu popierajú. Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav M., ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu a v roku 2016 podnikateľa Petra Molnára. Tento obžalovaný bol 6. apríla 2020 neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia.

Účasť na vražde priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...