Spoločnosť L’Oreal odstraňuje zo svojich produktov slovo ‘biely’. Reaguje na protesty proti rasizmu

Ilustračný obrázok (Zdroj: Facebook)

Kozmetický gigant L’Oreal Paris v odozve na vlnu protestov a násilností po smrti Georgea Floyda odstráni zo svojich výrobkov slová ako biely či bieliaci. Uviedol to svojej tlačovej správe v sobotu.

Súkromné korporácie sú jedny z najvýznamnejších aktérov, ktoré sa prihlasujú k filozofii hnutia Black Lives Matter. Výnimkou nie je ani francúzska kozmetická spoločnosť L’Oreal Paris, ktorá v tejto súvislosti vzbudila rozruch hneď dvomi kontroverznými rozhodnutiami.

Najprv prekvapila začiatkom júna, keď do svojej novej Rady pre diverzitu a inklúziu zaradila aj rasistickú černošskú transgender modelku Munroe Bergdofovú, ktorá bola svojho času prvou modelkou so zmeneným pohlavím tejto značky, respektíve jej britskej pobočky.

Bergdofová sa totiž v minulosti nechala napríklad počuť, že belosi rasizmus „dedia“, sú „najnásilnejšou prírodnou silou na Zemi“ a vraj je celá ich existencia postavená na „chrbtoch, krvi a smrti farebných ľudí“.

Cez víkend však L’Oreal zaujal opäť, keď vo svojej tlačovej správe uviedol, že na obaloch svojich kozmetických produktov určených na štandardizáciu pleti už viac nebude uvádzať slová ako „biely, bieliaci alebo jasný“ a podobne.

Podľa francúzskeho denníka Le Figaro, ktorý o novom rozhodnutí informoval ako jeden z prvých, svetoznáma firma neuviedla žiadne ďalšie podrobnosti, teda napríklad ani to, či bude už vyrobené produkty sťahovať z predaja.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...