Matovič pri Kollárovi obracia kritiku: Chcú odo mňa dvojaký meter

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Premiér Igor Matovič, ktorému je v otázke jeho pohľadu na plagiát koaličného kolegu Borisa Kollára často vyčítaný dvojaký meter, situáciu obracia. Vo svojom najnovšom statuse totiž píše, že aplikáciu dvojakého metra od neho požadujú práve kritici, keď údajne vravia, že potrestaný by mal byť len jeden vybraný človek. Hovorí, že s týmto pohľadom nesúhlasí a „vyčistené“ by vraj malo byť všetko naraz.

Debata o plagiátorskej diplomovej práci predsedu parlamentu Borisa Kollára neutícha ani medzi politickými špičkami. Tradičný Kollárov spojenec v tejto veci a premiér Igor Matovič totiž zverejnil ďalšie vyjadrenie.

V jeho úvode píše, že občanom sľúbil krajinu, kde bude zákon platiť pre každého rovnako, no vraj od neho mnohí chcú, aby súhlasil s princípom dvoch metrov.

„Aby sme trestali len vybraného človeka a ostatných nechali na pokoji,“ píše šéf OĽaNO po opakovaných žiadostiach mnohých radových Slovákov či koaličných partnerov o vyvodenie politickej zodpovednosti.

„Nesúhlasím. Vyčistime všetko naraz. Hoďme do spätnej kontroly všetky diplomovky a zoberme tituly všetkým, ktorých diplomovky testom originality neprejdú. Keď to bude z celého Slovenska len Boris, bude len Boris. Keď státisíce ľudí, budú to státisíce ľudí,“ konštatuje predseda vlády.

Ak máme stavať ľudí pred spravodlivosť, podľa neho by sme to mali robiť rozdielu. Píše to aj napriek tomu, že de facto nikde nebadať názory o tom, že ostatní plagiátori by mali ostať nepotrestaní.

„Využime túto situáciu na rázny rez. Raz a navždy oddeľme zrno od pliev a dajme vysokoškolskému titulu váhu, akú si zaslúži. A popri tom zrušme tie vymyslené bludy – akože ‘vysoké školy’ v Skalici, Sládkovičove a mnohé iné podobné,“ uzatvára.

Sľúbil som ľuďom krajinu, kde bude zákon platiť pre každého rovnako…. ale mnohí by teraz odo mňa chceli, aby som…

Posted by Igor Matovic on Saturday, June 27, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

16

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...