Novým premiérom Írska sa stal Micheál Martin

Micheál Martin (Zdroj: SITA)

Írsky parlament zvolil na svojom mimoriadnom zasadnutí v Dubline za nového premiéra Micheála Martina. Poslanci ho v sobotu podporili v pomere hlasov 93 ku 63.

Päťdesiatdeväťročný Martin je líderom strany Fianna Fáil, na ktorej čele stojí od roku 2011. Ako predseda vlády povedie koalíciu troch strán, ktorej súčasťou bude tiež strana Fine Gael a Strana zelených.

Vo februárových predčasných parlamentných voľbách získala najviac kresiel v dolnej komore parlamentu práve stredopravá strana Fianna Fáil, nemala však väčšinu potrebnú na zostavenie vlády. Koaličné rokovania zabrzdila pandémia koronavírusu.

Martin teraz nahradí vo funkcii na 30 mesiacov dočasného premiéra Lea Varadkara, lídra Fine Gael. V rámci rotácie odovzdá po tomto čase premiérsky post opäť Varadarovi, ktorý bude dovtedy vicepremiérom.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Hygieničky analyzovali prípady, bezpríznakových bolo takmer 70 % pacientov

Hygieničky analyzovali prípady, bezpríznakových bolo takmer 70 % pacientov

Hygieničky analyzovali prípady ochorenia COVID-19, bezpríznakových bolo takmer 70 % pacientov. Do analýzy zahrnuli 363 prípadov ochorení pozitívnych osôb, u ktorých bolo vykonané epidemiologické šetrenie a spracované všetky epidemiologické charakteristiky. Z nich nemalo žiadne príznaky 252 pacientov. Prípady..