Nemecko zápasí s rastúcim počtom dievčenských obriezok. Obetí sú desaťtisíce

Franziska Giffeyová (vľavo) v spoločnosti nemeckej kancelárky Angely Merkelovej (Zdroj: SITA)

Desiatky tisíc žien žijúcich na území Nemecka sa stali obeťami ženskej obriezky. Od roku 2017 pri neplnoletých dievčatách stúpol počet týchto drastických zákrokov o vyše 160 %. Mrzačenie ženských genitálií je pritom takmer jednoznačnou záležitosťou migrantských komunít.

Približne 70-tisíc žien žijúcich na území Nemecka podstúpilo zakázanú genitálnu obriezku. Vyplýva to z najnovšej analýzy, ktorú tento týždeň vo štvrtok predstavila nemecká ministerka pre rodinu Franziska Giffeyová. Drastickému zákroku sa podľa hrubých odhadov nevyhne ďalších 3-tisíc až 15-tisíc dievčat.

Prípady ženskej obriezky pritom rozhodne nie sú na ústupe. Za posledné tri roky počet ich vykonaní stúpol o 44 % a v prípade neplnoletých dievčat hovoria tamojšie úrady o alarmujúcom náraste na úrovni 162 %. Šéfka rezortu rodiny pritom pripustila, že reálne čísla môžu byť vyššie.

„Mrzačenie ženských pohlavných orgánov je vážnym porušením ľudských práv a archaickým zločinom, ktorý porušuje právo dievčat a žien na fyzickú integritu a sexuálne sebaurčenie,“ skonštatovala Giffeyová.

Nárast genitálnej obriezky v Nemecku pritom priamo súvisí s masovou migráciou. Absolútna väčšina obetí totiž pochádza zo zaostalých krajín, ako sú Eritrea, Somálsko, Indonézia, Egypt alebo Nigéria.

Ženská obriezka je rituálny úkon, pri ktorom sa pomocou žiletiek, ostrého noža alebo nožníc odstraňujú vonkajšie pohlavné orgány alebo ich časti. Existuje viacero typov tohto zákroku. Odborne sa nazýva infibulácia.

UNICEF odhaduje, že ju celosvetovo podstúpilo asi 200 miliónov dievčat. Následkom infibulácie bývajú ťažké psychické či fyzické traumy, nemožnosť mať pohlavný styk, ťažkosti pri močení či komplikácie pri pôrode.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

39

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Tri vagóny sa vykoľajili. V Běchoviciach pri Prahe sa v piatok popoludní zrazili dva vlaky. Prechádzajúca súprava narazila..