Aj Djokovičov tréner mal pozitívny test na koronavírus

Goran Ivaniševič (Zdroj: SITA)

Niekdajší wimbledonský šampión Chorvát Goran Ivaniševič, ktorý v súčasnosti tréner srbského tenistu Novaka Djokoviča, mal pozitívny test na ochorenie COVID-19.

Štyridsaťosemročný rodák zo Splitu o tom informoval na instagrame. Ivaniševič bol jedným z organizátorov exhibičných turnajov Adria Tour v Belehrade a Zadare. Druhé podujatie ani nedohrali, keďže koronavírusom sa medzičasom nakazili viacerí účastníci exhibícií vrátane aktuálnej svetovej jednotky Djokoviča.

“Chcel by som informovať každého, s kým som bol v kontakte, že som mal pozitívny test. Prosím všetkých, aby boli opatrnejší ako doteraz a starali sa o seba a svojich milovaných. Pokračujem v domácej izolácii, v ktorej som už istý čas,” napísal Ivaniševič a podotkol, že nemá žiadne príznaky ochorenia COVID-19.

Okrem Djokoviča a Ivaniševiča v súvislosti s exhibičnými turnajmi na Jadrane potvrdili koronavírus aj u Bulhara Grigora Dimitrova, Chorváta Bornu Čoriča a Srba Viktora Troického. Na oboch akciách sa objavili tisícky fanúšikov bez dodržiavania bezpečného odstupu.

Sedemnásťnásobný grandslamový šampión vo dvojhre Novak Djokovič sa už dávnejšie vyjadril, že je proti tomu, aby v budúcnosti bolo možné cestovať iba po zaočkovaniu proti tejto chorobe. V utorok priznal, že organizovať turnaje v júni bolo príliš skoro.

Turnaje ATP, WTA a ITF sú prerušené predbežne do konca júla. Pandémia koronavírusu však v celosvetovom meradle zatiaľ ani zďaleka neustupuje a preto je otázne, či sa od augusta začne hrať. Organizátori US Open v New Yorku veria, že od 31. augusta bude možné hostiť turnaj bez divákov pri dodržiavaní prísnych bezpečnostných opatrení.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...