Kollár si to zlízne aj v uliciach. Rodí sa proti nemu prvý protest a petícia za odstúpenie

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Šéf Sme rodina sa po odhalení svojej plagiátorskej záverečnej práce odmieta ospravedlniť a vyvodiť politickú zodpovednosť. Najnovšie ho k tomu preto budú tlačiť aj občania na proteste v Bratislave. Jeho organizátori vyhlasujú, že Kollár svojím správaním demoralizuje spoločnosť a nahráva tým, ktorí k svojim povinnostiam nepristupujú svedomito. Paralelne s tým existuje petícia, ktorá politika vyzýva na odstúpenie.

Plagiátorská diplomová práca Borisa Kollára či jeho následný prístup k vzniknutej kauze nedráždi len koaličných partnerov a akademických expertov, ale aj laickú verejnosť. Tá mu svoju nespokojnosť plánuje dať najavo priamo v uliciach.

Na piatok, 3. júla, vo večerných hodinách, je totiž naplánovaný protest za takzvané „odpochodovanie plagiátorov z politiky“. Akciu, ktorá sa uskutoční na Námestí SNP, už v počiatkoch sľúbilo podporiť 300 ľudí a zhruba 2300 občanov o ňu prejavilo záujem.

Možno nie nezákonné, ale nemorálne určite

Podľa štyroch spriaznených stránok (Naše Slovensko, Iná politika, Komunita Zastavme korupciu a Radikálna.filozofia), ktoré sa k organizácii protestu hlásia, je dôvodom pre akciu tá skutočnosť, že sme opäť svedkami toho, kedy politici získavajú tituly nečestným spôsobom a nechcú za to vyvodiť zodpovednosť.

„Neuspokojíme sa s tvrdením, že pokiaľ nedokonalý antiplagiátorský systém neodhalí doslovné skopírovanie veľkého množstva cudzieho textu do záverečnej práce, práca plagiátom nie je. Pretože je,“ píšu nespokojní organizátori.

„Sme študenti a študentky, ktorí svoje štúdium myslia vážne. Sme absolventi a absolventky, ktorí svoje vedomosti a skúsenosti svedomito uplatňujú. Sme občania a občianky, ktorí aj bez titulu chápu, že pokiaľ niečo nie je nezákonné, ešte neznamená, že to nie je nemorálne,“ pokračujú.

Nielen demonštrácia

Uzatvárajú s tým, že predseda Národnej rady je druhý najvyšší ústavný činiteľ a jeho podvod z toho titulu demoralizuje spoločnosť, vytvára neférové prostredie a nahráva tým, ktorí „si to zľahčujú“.

Martin Suchý z Komunity Zastavme korupciu, ktorá je spoluorganizátorom tohto protestu, zároveň spustil petíciu, v ktorej je predseda parlamentu vyzývaný na odstúpenie z funkcie. Dovedna ju podpísalo vyše 5,5-tisíc ľudí.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

143

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Norbert Bödör ide do väzby

Norbert Bödör ide do väzby

Obvinený nitriansky podnikateľ Norbert Bödör v kauze Dobytkár ide do väzby. Pôvodné rozhodnutie špecializovaného trestného..