Hlavný švédsky epidemiológ kritizuje WHO

Anders Tegnell (Zdroj: SITA)

Švédsky hlavný epidemiológ Anders Tegnell kritizoval Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) za to, že ich zaradila do zoznamu krajín, kde by mohlo opätovné “zrýchlenie šírenia” nového koronavírusu preťažiť systém zdravotnej starostlivosti, pričom tento krok označil za “absolútnu chybu”. V rozhovore pre švédske rádio to v piatok pripísal nesprávnemu vyhodnoteniu švédskych dát.

“Môžeme poukázať na všetky ostatné parametre, ktoré sledujeme. Koľko vážnych prípadov máme – klesajú. Počet prijatých na oddelenia intenzívnej starostlivosti je na veľmi nízkej úrovni a dokonca začína klesať aj počet úmrtí,” vysvetlil svoj postoj.

Európsky regionálny úrad WHO vo štvrtok zverejnil spomínaný zoznam, na ktorý zaradili 11 krajín, okrem Švédska napríklad aj Arménsko, Albánsko, Kazachstan a Ukrajinu. Švédsko totiž zaznamenalo prudký nárast nových potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. V krajine to však pripisujú zvýšenému testovaniu.

Švédsko s príchodom pandémie zaujalo iný postoj ako ostatné európske krajiny a neprijalo prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Vláda tento mierny prístup obhajuje, no čoraz viac preň čelí kritike od opozičných strán. Krajina má najvyšší počet úmrtí v dôsledku nového koronavírusu v Škandinávii – 5 230.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Turecké ministerstvo zahraničia vo štvrtok kritizovalo spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta, ktoré odsudzuje turecký energetický prieskum vo východnom Stredomorí a početné "provokácie" ohrozujúce mier v tomto regióne. V stanovisku uviedlo, že "úplne odmieta vyhlásenie obsahujúce nepodložené obvinenia..