Baránek: Zdegenerujeme s nimi alebo sa vzoprieme

Ján Baránek (Zdroj: youtube.com)

Dianie v Spojených štátoch a v Európe po smrti Georgea Floyda, v rámci ktorého je devastované kultúrne dedičstvo západnej civilizácie, je podľa analytika Jána Baránka kultúrnou revolúciou iniciovanou neomarxistickými gangami, ktorá ignoruje historický kontext. Myslí si, že svet degeneruje a ostávajú nám vraj iba dve možnosti, vzoprieť sa alebo zdegenerovať tiež.

Hoci vlna násilností v Spojených štátoch či v západnom svete ako takom pretrváva a v niektorých ohľadoch dokonca graduje, naše spoločenské a politické špičky ju zväčša ignorujú alebo sa k nej stavajú pomerne vlažne.

Jednou z výnimiek je aj politický analytik a šéf agentúry Polis, ktorý udalostiam, ktoré otvorene nazýva kultúrnou revolúciou, venoval pomerne rozsiahly status a nedá sa povedať, že by si dával servítku pred ústa.

Podobne ako iní zahraniční komentátori aj on vidí v súčasných momentoch, ktorým podľa neho dominujú „neomarxistické gangy“, paralelu s čínskou kultúrnou revolúciou, ktorú v minulom storočí viedol komunistický diktátor Mao Ce-tung.

Médiá hovoria len o bielych rasistoch

„Hlúposť alebo neznalosť, jedno horšie ako druhé, niektorých našich elitných absolventov elitnej bratislavskej žurnalistiky spôsobuje, že aj v našich neomarxistických médiách (teda nie všetkých médiách) sa hovorí len a len o bielych rasistoch, ale ani slovo o luze, ktorá v mene boja proti rasizmu rabuje, vykráda obchody, ničí cudzí majetok, kultúrne pamiatky a pod., a to všetko za výdatnej podpory zbabelých bielych, ale aj farebných hlupákov, ktorí podľahli ľavicovým extrémistom a ich vyhrážkam,“ hnevá sa analytik.

Ich vyčíňanie je podľa Baráneka, amaterizmom, v rámci ktorého je ignorovaný historický a kultúrny kontext. Aj on sa prikláňa k názoru, že cez prizmu dnešných morálnych a etických štandardov nie je možné posudzovať históriu, lebo tieto štandardy tiež nie sú statické a vyvíjajú sa.

Zmažme rovno celú históriu

„ ‚Oni‘ to však vedia a zneužívajú hlúposť a povrchnosť niektorých novinárov, ktorí to nevedia, alebo “nemôžu” vedieť. Lebo strata zdravého rozumu je to, čo najlepšie charakterizuje ich ‚progresívnosť‘,“ píše ironicky s tým, aby sme boli dôslední a zbúrali napríklad aj rímske Koloseum, ako symbol otrokárstva či egyptské pyramídy, nakoľko starovekí Egypťania vraj boli nielen otrokári, ale aj rasisti. Podobný prístup, samozrejme, opäť ironicky, navrhuje aplikovať aj vo vzťahu ku krutým Aztékom či Mayom a podobne.

„Zlikvidujme sochy štúrovcov. Podkutých antisemitov a hlupákov. Takto by som mohol pokračovať ďalej a ďalej. Priatelia, svet zásluhou ľavicových extrémistov a zbabelých elít rýchlo degeneruje a osprostieva. Ostávajú nám dve možnosti – prispôsobiť sa a veselo zdegenerovať s nimi, alebo sa vzoprieť,“ uzatvára Baránek.

Priatelia, asi stojí za našu pozornosť "nová kultúrno-rasová vlna emancipácie", v ktorej neomarxistické gangy v USA, ale…

Posted by Jan Baranek on Thursday, June 25, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

157

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...