Olympus prestane vyrábať fotoaparáty

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Japonská firma Olympus prestane vyrábať fotoaparáty a po 84 rokoch predá túto divíziu značky. Zástupcovia spoločnosti vyhlásili, že aj napriek veľkým snahám “extrémne krutý trh s digitálnymi fotoaparátmi” už nie je výhodný. Dôvodom sú najmä smartfóny, ktoré zmenšili trh so samostatnými fotoaparátmi.

Olympus vyrobil prvý fotoaparát v roku 1936, pričom vtedy stál viac ako mesačnú výplatu v Japonsku. Počas ďalších desaťročí sa zo značky stala jedna z top firiem na trhu. “Trh veľmi, veľmi rýchlo pohltili smartfóny, v podstate prestal existovať,” povedal Nigel Atherton z časopisu Amateur Photographer.

Trh so samostatnými fotoaparátmi dramaticky klesol. Medzi rokmi 2010 a 2018 až o 84 %. “Olympus považujem za veľmi frustrovanú spoločnosť. Počas niekoľkých uplynulých rokov robili zlé rozhodnutia a išli do slepej uličky,” vyjadril sa Atherton a ako príklad uviedol nedostatočný pokrok v oblasti videa.

Firmu takisto v roku 2011 zasiahol veľký finančný škandál, do ktorého boli zapojení jej vedúci predstavitelia.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...