Za 10 dní sa nechal 5-krát testovať. Thiem je negatívny, aj tak sa ospravedlňuje za prílišnú eufóriu

Dominic Thiem (Zdroj: SITA)

Päť testov na koronavírus v rozpätí desiatich dní si nechal urobiť rakúsky tenista Dominic Thiem, všetky výsledky boli negatívne. Aj tak sa však svetový hráč číslo 3 prihovoril fanúšikom, aby sa ospravedlnil za účasť na nedávnom exhibičnom turnaji v Belehrade, ktorý sa podľa aktuálne stúpajúcich prípadov v Srbsku mohol stať jedným z nových ohnísk nákazy.

“Naše správanie bola chyba. Boli sme v prílišnej eufórii z toho, že sme mali po dlhom čase divákov na zápasoch. Boli sme šťastní, ked sme videli také početné publikum. Je mi to teraz extrémne ľúto,” napísal Dominic Thiem na svojom instagramovom profile.

Víťaz belehradského turnaja, ale aj finalista tohtoročného Australian Open, ešte na vysvetlenie doplnil. “Príliš sme dôverovali uvoľneným opatreniam srbskej vlády. Boli sme veľmi optimistickí. Všetkým infikovaným želám želám všetko dobré a najmä skoré uzdravenie.”

Thiemov manažér Herwig Straka sa síce postavil za svojho klienta, ale na druhej strane ostro vystúpil proti Novakovi Djokovičovi ako organizátorovi turnajovej série Adria Tour. Tá sa musela predčasne skončiť ešte pred finálovým zápasom druhého podujatia v chorvátskom Zadare. Po oznámení prvých pozitívnych prípadov medzi hráčmi a ich trénermi sa už ďalej nepokračovalo.

“Celá akcia sa od začiatku vyvíjala nesprávnym smerom. Všade bolo plno ľudí, ktorí mali blízky kontakt s hráčmi aj medzi sebou. Po zápasoch sa oslavovalo v baroch a reštauráciách, celé to bol nezmysel. Z pohľadu ATP úplne zbytočná akcia. Nie je náhoda, že Novak Djokovič, Viktor Troicki, Borna Čorič aj Grigor Dimitrov sú pozitívni. A že zostal Dominic negatívny? Mal zrejme šťastie,” uviedol Straka aj na webe laola1.at.

Na adresu Djokoviča ešte kriticky dodal: “Jediný, kto by sa mal ospravedlniť, je on. Ostatní hráči len prikývli na jeho ponuku v domnení, že bude všetko v poriadku. Musí sa z toho poučiť, čo sa stalo.”

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...