Progresívci sa pustili do Matoviča

Zora Jaurová (úplne vľavo) a Michal Šimečka (úplne vpravo) (Zdroj: SITA)

Progresívci vo veľkom kritizujú predsedu vlády SR Igora Matoviča a jeho postoj, ktorý zaujal ku kauze plagiátorstva predsedu parlamentu Borisa Kollára. Tvrdia, že sa spreneveril svojim sľubom o strážnom psovi a o hovorení pravdy.

„Ľudia Igorovi Matovičovi verili, že keď bude vo vláde on, bude v nej robiť strážneho psa. Že bude odvážne a nahlas hovoriť pravdu každému, kto si to zaslúži, bez strachu a kalkulovania. Ale on sa asi zmenil,“ napísal na sociálnej sieti Michal Truban, expredseda Progresívneho Slovenska.

Podotýka, že Matovič si jednoducho umyl ruky a zahodil zodpovednosť, pričom to celé zaobalil do čarovného zaklínadla „lebo inak mafia“. Podľa bývalého predsedu progresívcov teda nemáme od Matoviča čakať nejaké očistenie vlády.

Ľudia Igorovi Matovičovi verili, že keď bude vo vláde on, bude v nej robiť strážneho psa. Že bude odvážne a nahlas…

Posted by Michal Truban on Wednesday, June 24, 2020

Nestojí si za slovom

Podobne sa na premiérovu adresu vyjadrila súčasná predsedníčka progresívcov Irena Bihariová. Podľa nej je krytie Kollárovej kauzy o to väčšia hanba, že Matovič v prípade Andreja Danka žiadal jeho odstúpenie z funkcie predsedu Národnej rady SR.

„Bohužiaľ, týmto ukazujete, že si nestojíte za slovom, že ohýbate princípy podľa toho, či ide o “našich ľudí” a teda robíte presne to, čo ste vyčítali ostatným. Dnes už sa už nedá na všetky zlyhania reagovať argumentom, „lebo Fico“. Nezískali ste od svojich voličov bianco šek, že môžete robiť čokoľvek, stačí postrašiť návratom SMER-u,“ dodáva predsedníčka PS.

Vážený pán premiér

Vážený pán premiér,Dnes, necelých 100 dní vo funkcii, ste sa definitívne rozhodli vyrovnať sa Robertovi Ficovi. Kryť Borisa Kollára a jeho plagiátorskú kauzu je z vašej strany o to väčšia hanba, že ste v úplne rovnakom prípade Andreja Danka žiadali jeho odstúpenie z postu predsedu parlamentu. Dnes tvrdíte, že toto JE INÉ.Bohužiaľ, týmto ukazujete, že si nestojíte za slovom, že ohýbate princípy podľa toho, čo ide o "našich ľudí" a teda robíte presne to, čo ste vyčítali ostatným. Dnes už sa už nedá na všetky zlyhania reagovať argumentom, „lebo Fico“. Nezískali ste od svojich voličov bianco šek, že môžete robiť čokoľvek, stačí postrašiť návratom SMER-u. Pán premiér, teraz je čas ukázať, že nie ste len opozičný krikľúň, ale líder koalície, ktorý si vie stáť za slovom a dodržiavať tie isté pravidlá, ktoré žiadal od iných. Irena Bihariová

Posted by Irena Bihariová • Progresívne Slovensko on Wednesday, June 24, 2020

Rozpad by nebol dobrý, ale...

Europoslanec Michal Šimečka z Progresívneho Slovenska sa na sociálnej sieti vyjadril, že rozumie situácii, v ktorej sa dnes ocitol predseda vlády. Rozpad vlády by nebol pre krajinu dobrý, avšak to nemôže byť podľa neho argumentom, aby Matovič jasne neodsúdil podvod.

Matovič totiž vyhlásil, že neurobí nič, čo by ohrozilo stabilitu vlády. „V tom momente dokonale poprel étos volieb a vlastnej vlády. Lebo “zmena” mala predsa spočívať v slušnosti a v novej politickej morálke,“ píše na sociálnej sieti europoslanec.

Chápem, že Igor Matovič je v zložitej situácii. A súhlasím s ním, že rozpad vlády by teraz nebol pre Slovensko dobrý. To…

Posted by Michal Šimečka • Progresívne Slovensko on Wednesday, June 24, 2020

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

46

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...