Aj komunisti začínali „čistky“ takýmto spôsobom, hovorí Beňová o Ficovi

Monika Beňová (Zdroj: SITA)

Búrka v Smere pokračuje. Po ohlásenom odchode 11 poslancov z klubu reagoval predseda strany Robert Fico mimoriadne tvrdo. Odídencov označil za zradcov a vyhlásil, že odvolá všetkých okresných predsedov strany, ktorí nie sú lojálni. Na tieto Ficove slová reaguje europoslankyňa a jedna zo zakladajúcich členiek Smeru-SD Monika Beňová.

Na svojom súkromnom facebookovom profile Beňová pripomína, že ešte pred tromi týždňami podsúval Fico médiám aj členom Smeru informáciu, že už nechce byť predsedom a že je pripravený na zmeny. Podľa europoslankyne s tým však Ficove vyjadrenia nekorešpondujú, pretože tvrdí, že chce byť aj naďalej predsedom. Sám uviedol, že preberá plnú zodpovednosť za vedenie strany.

Beňová vyčíta Ficovi aj to, že ešte pred nedávnom tvrdil, že je pripravený na zmeny, ale teraz tvrdí niečo celkom iné. „Tak už predseda zase chce byť a na zmeny je pripravený tak, že oznámil, že ‚poodvoláva všetkých okresných predsedov a krajských predsedov‘, ktorí sú ‚nelojálni‘,“ píše dlhoročná členka Smeru.

V statuse na sociálnej sieti sa europoslankyňa pýta, čím chce predsedníctvo Smeru merať lojalitu svojich okresných a krajských predsedov a kladie si aj ďalšiu otázku: „Tá lojalita má byť voči Smeru alebo voči Robertovi Ficovi? Aby teda okresní funkcionári vedeli“.

Takto začínali čistky aj komunisti

Kritiku smeruje Beňová aj k svojim straníckym kolegom, ktorí stáli za Robertom Ficom, keď sa vyhrážal, že odvolá každého okresného a krajského predsedu, ktorí nie je lojálny.

„Nemajú tí, ktorí dnes na stretnutí s R. Ficom boli a opäť len mlčali predsa len pocit, že personálne ‚čistky‘ navyše oznámené takto výhražne, sú za hranicou základnej kolegiality a slušnosti? Lebo aj komunisti (a nepleťme si ich s ľavicou a už vôbec nie sociálnou demokraciou) začínali ‚čistky‘ takýmto spôsobom. A nakoniec aj tí, ktorí za to hlasovali, skončili častokrát ako nepriatelia strany a ľudu,“ varuje Beňová pred vývojom v Smere.

V závere ešte europoslankyňa dodáva, že otázky chcela položiť priamo Robertovi Ficovi, ale ten sa „ešte stále neodvážil stretnúť“ sa s ňou osobne.

Pripomeňme, že Monika Beňová stála v roku 1999 spolu s Robertom Ficom a ďalšími pri zrode strany Smer-SD. Opakovane bola za Smer 4-krát po sebe zvolená za poslankyňu Európskeho parlamentu. V roku 2004 sa druhýkrát vydala a vzala si za manžela Fedora Flašíka. Ten viedol predvolebnú kampaň, ktorá Smer v roku 2002 dostala prvýkrát do parlamentu. Beňová sa s Flašíkom rozviedla pred tromi rokmi. Jej prvý manžel, športový novinár Martin Beňo, zomrel v roku 2004.

….mám takú otázku. Teda mám ich viac, ale postupne.Pozerala som TK predsedu Smeru. R. Fica, ktorý ešte pred tromi…

Posted by Monika Beňová on Tuesday, June 23, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

62

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...