Baránek: Egá hlavného hygienika a premiéra majú súboj o najväčšiu Covid kravinu

Ján Baránek (Zdroj: Reprofoto Youtube/TA3)

Opatrenia proti šíreniu ochorenia Covid-19 sa týkajú ešte stále mnohých oblastí života. Povinné je stále nosenie rúšok v interiéroch obchodov, ale pri konzumácii v baroch či reštauráciách už toto pravidlo neplatí. Politický analytik Ján Baránek na vlastnom zážitku z nemenovaného kníhkupectva spojeného s kaviarňou ilustruje, prečo zdravý rozum chýba aj tým, ktorí by ho už z titulu postu mať mali.

Baránek opisuje situáciu, ktorú zažil v jednom kníhkupectve, kde je súčasťou prevádzky aj kaviareň.

„Dal som si kávu, sám pri stole, samozrejme bez rúška. A bez rúška som pokračoval 1,5m medzi knihy. Tu ma v chôdzi priklincoval panický rev v hysterickej fistule – ‚Stojte!‘ Ten zvuk bol tak presne mierený, že mi vrazil rovno do čela, takže nebolo pochýb, že príkaz patril mne. ‚Kde máte rúško?!‘ Zdroj zvuku som nevidel. Ale evidentne to bol dievčenský, zrejme brigádnicko-študentský hlas,“ píše analytik.

Ďalej Baránek opisuje svoju snahu vysvetliť, že rúško si nechal na stolíku s kávou len necelé dva metre od miesta, kde ho okríkla pracovníčka kníhkupectva. „Keď sedíte, netreba rúško! Ale keď stojíte, tak áno!“ cituje analytik argumentáciu slečny v predajni spojenej s kaviarňou.

Keď dáte idiotom moc

V súvislosti s možno úsmevným incidentom Baránek pripomína, že počas 2. svetovej vojny vo Veľkej Británii vtedajšia vláda zorganizovala dobrovoľnícke hliadky, ktorých úlohou bolo chytať prípadných nemeckých špiónov.

„Bolo to v čase hroziacej invázie Wehrmachtu na britské ostrovy. Hliadky sa chopili svojej úlohy tak iniciatívne, že pozabíjali plno nevinných britských občanov, ktorí sa im javili podozrivo. Na druhej strane, nechytili ani jedného nemeckého špióna. Churchill tieto hliadky rýchlo zrušil. Takto to skrátka dopadne, keď dáte idiotom moc, ktorá im neprináleží,“ píše Baránek v narážke na nezmyselnú argumentáciu zamestnankyne kníhkupectva.

Vo svojom statuse sa analytik v tejto súvislosti nevyhol ani tvrdej kritike smerovanej na adresu tých, ktorí prijímajú krízové opatrenia.

„Nerozumiem, prečo nám tu krízové opatrenia robia Pat a Mat??? Lebo iba táto dvojica poloidiotov môže vymyslieť niečo tak blbé, aby si to iný poloidiot dokázal vysvetliť, že keď sedím, rúško nepotrebujem a keď stojím, tak áno. Mám pocit, že egá hlavného hygienika a premiéra majú nevyhlásený, ale ľúty súboj o najväčšiu „Covid kravinu“ pandémie. A to ešte príde možno druhá vlna. To len budú hody!“ myslí si Baránek.

Právo byť volený

Zlé je podľa analytika to, keď ľudia, ktorí už z titulu postu, ktorý zastávajú, majú mať zdravý rozum, ho nemajú. Preto je podľa Baránka potrebná diskusia o pasívnom volebnom práve – teda práve byť volený.

„S pobúrením a smútkom som sa dozvedel, že nemôžem kandidovať za riaditeľa gymnázia, na ktoré chodila aj moja dcéra. Nevadí, že minister školstva je kaderník! Ja som nespĺňal predpoklady! Ale – ministrom školstva by som sa stať mohol. A keby len to! Dokonca – ja by som mohol byť aj premiérom!!! To naozaj! Samému sa mi to nechcelo veriť. Ale áno, toto mi umožňuje pasívne volebné právo,“ uzatvára Baránek.

V závere svojho facebookového statusu analytik dodáva, že v skutočnosti riaditeľom gymnázia nikdy nechcel byť.

Bol som dnes v jednom kníhkupectve. V takom tom, kde máte knihy a hneď aj kaviareň, ako súčasť predajne. Dal som si…

Posted by Jan Baranek on Tuesday, June 23, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

131

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...