Drž sa Novak, koronavírus si nevyberá, vraví Andy Murray

Andy Murray (Zdroj: SITA)

Britský tenista Andy Murray zdolal krajana Liama Broadyho 6:2, 6:2 a víťazne vstúpil do exhibičného a zároveň charitatívneho turnaja “Bitka Britov”, ktorý sa koná bez divákov v Londýne pod taktovkou jeho brata Jamieho. Víťazný návrat dvojnásobného wimbledonského šampióna po siedmich mesiacoch bez tenisu nebol taký podstatný. To skôr slová, ktoré adresoval všetkým nakazeným koronavírusom na balkánskej série Adria Tour na čele s Novakom Djokovičom.

“Verím, že všetci infikovaní sú v rámci možností v poriadku a zotavujú sa. Drž sa Novak, lebo koronavírus si nevyberá,” vravel Andy Murray a ďalej pokračoval v kritickejšom tóne: “Nie je pre mňa prekvapenie, koľko ľudí sa tam infikovalo, keď som si pozrel obrázky z turnaja, ale aj z hráčskej párty či detského dňa. Neboli tam žiadne sociálne rozostupy. Koronavírus si naozaj nevyberá, nestará sa, kto sme a čo robíme. Je potrebné to rešpektovať a dodržiavať pravidlá. Nemyslím si, že Adria Tour bol dobrý krok pre tenis. Ak sa objaví čo len jeden pozitívny prípad, musí sa znížiť riziko nákazy aj tým, že sa urobí podujatie bez divákov.”

Murray si nemyslí, že súčasná neľahká situácia, keď sa počas dvoch turnajov na Balkáne nakazili viacerí špičkoví hráči Djokovič, Dimitrov a Čorič aj ich tréneri a rodinní príslušníci, môže ohroziť organizovanie grandslamového turnaja US Open v New Yorku (31.8. – 13.9:).

“Opatrenia a protokoly, ktoré sa chystá zaviesť Americká tenisová asociácia, sa výrazne líšia od tých v Chorvátsku a Srbsku. Minimálne na US Open aspoň na začiatku neočakávajú žiadnych fanúšikov,” vysvetlila bývalá svetová jednotka na webe The Guardian.

Po vleklých problémoch s bedrom si Murray pochvaľoval, že zápas proti Broadymu odohral v dobrej kondícii. “Moje brušné svalstvo a pohyby s tým súvisiace boli v poriadku. Fyzicky to ešte nebolo oukej, ale tieto dvorce sú náročné na pohyb,” zakončil Murray.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...