Marián Hossa sa už v stredu dozvie, či ho uvedú do Siene slávy NHL

Marián Hossa v drese Chicaga Blackhawks (Zdroj: SITA)

Trojnásobného víťaza Stanleyho pohára Mariána Hossu môžu už v stredu zvoliť do Siene slávy NHL. Hossa sa po prvý raz ocitol vo výbere 15 bývalých hráčov či hráčok, ktorí môžu očakávať súhlasný telefonát od predsedu predstavenstva Siene Slávy NHL a jej čestného člena Larryho MacDonalda.

Slávnostné uvedenie nových členov Siene slávy sa má uskutočniť 16. novembra v Toronte. Ak to pandémia koronavírusu dovolí.

Niekdajší skvelý slovenský útočník získal najprestížnejšiu klubovú trofej na svete trikrát v drese Chicaga Blackhawks, do finále sa dostal aj s Detroitom a Pittsburghom. Ako jediný hokejista sa dostal do troch finálových sérii v jednom slede v dresoch troch rôznych tímov.

Dovedna počas kariéry v zámorskej profilige nazbieral 1134 bodov v 1309 zápasoch základnej časti, keď nastrieľal 525 gólov a pridal k nim 609 asistencií. Stal sa 44. hráčom histórie, ktorý prekonal hranicu 500 gólov a 80. hokejistom s minimálne 1000 bodmi na konte. Kariéru ukončil pred troma rokmi pre problémy s kožou, hoci jeho kontrakt v Arizone vyprší až po sezóne 2020/2021.

“Hossa je za normálnych okolností pre mňa prvá voľba pri zaradení do siene slávy. Vzhľadom na to, že počas jeho 19-ročnej kariéry v NHL bol často podceňovaný, aj teraz je možné, že v prvom roku uchádzania sa bude prehliadnutý. Hossovi chýbajú individuálne trofeje, ale je to aj dôsledok toho, že jeho skvelá obojsmerná hra v NHL nebola patrične docenená.

Hossa je trojnásobný víťaz Stanley Cupe, ale získal aj Memorial Cup a Slovensko reprezentoval osemkrát na majstrovstvách sveta a štyri razy na zimných olympijských hrách. Účinkoval aj na dvoch Svetových pohároch, raz za Slovensko a tiež za výber Európy,” napísal Sean Leahy z portálu NBC Sports.

Okrem Hossu sú vážnymi adeptami na prijatie do Siene slávy aj Švéd Daniel Alfredsson, Kanaďania Jarome Iginla, Rod Brind´Amour a Theoren Fleury, Rus Sergej Gončar či Čech Patrrik Eliáš. Medzi ženami sa do výberu dostali Karyn Byeová-Dietzová a Julie Chuová.

Výber laureátov sa tento rok uskutoční vzhľadom na pandémiu koronavírusu iba vo virtuálnej podobe. Hlasovanie bude tajné, takže vopred nie je jasné, kto sa ako rozhodol v 18-člennej odbornej komisii. Výbor si môže zvoliť najviac štyroch mužov, dve ženy a dvoch členov za zásluhy v prospech hokeja alebo jedného za zásluhy a k nemu jedného hlavného rozhodcu, resp. čiarového rozhodcu. Kandidáti musia obdržať najmenej 14 hlasov (75%), aby boli zvolení.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...