Iba 24-percentná zhoda? Nie, Kollárova diplomovka je 100-percentný plagiát, tvrdí Beblavý

Boris Kollár (Zdroj: SITA)

Kritika voči záverečnej vysokoškolskej práci sa po Petre Krištúfkovej (Sme rodina) a Veronike Remišovej (Za ľudí) zvrhla aj na predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina). Ten síce tvrdí, že zhoda s uvedenými zdrojmi v jeho diplomovke je „len“ niečo vyše 24 %, ale bývalý poslanec a expredseda strany Spolu Miroslav Beblavý poukazuje aj na to, že celé strany v Kollárovej diplomovke boli skopírované.

Pri písaní svojej záverečnej práce „Zmena klímy a bioklimatický potenciál cestovného ruchu v oblasti Kysúc“ použil Kollár podľa Beblavého aj turistické webové stránky z Kysuckého regiónu. Použiť mal aj text z propagačného občasníka Žilinského kraja. Bývalý predseda strany Spolu navyše tvrdí, že podvodník je nielen Kollár, ale aj jeho školiteľ, ktorým bol v čase písania diplomovky dnešný rektor kontroverznej vysokej školy v Skalici.

„Boris Kollár v rozsahu niekoľkých strán plagiuje v rozsahu niekoľkých desiatok strán výskumnú prácu svojho školiteľa o klimatickej zmene. Celé strany, tak ako v prípade pani Krištúfkovej. Sú tam strany od slova do slova skopírované. Viete si predstaviť, že školiteľ číta desiatky strán vlastného textu a nevie, že je ukradnutý? Sú len dve možnosti, buď to sám písal, alebo to nechal prejsť, to si môžeme domýšľať,“ vraví Beblavý v krátkom videu na svojom facebookovom profile.

Nie 24 % ale 💯 % práce Borisa Kollára je plagiát ⬇️Nedajte sa popliesť, Boris Kollár preukázateľne a priamo okopíroval…

Posted by Miroslav Beblavý on Tuesday, June 23, 2020

Záverečné práce, za ktoré získali tituly Krištúfková či Kollár sú podľa Beblavého len špičkou ľadovca a na Slovensku sú vraj desiatky takýchto titulov aj medzi politikmi. Exposlanec tvrdí, že nie 24 % ale až 60 % Kollárovej diplomovky je skopírovaných.

„24 %, ktorými mával na tlačovke, sa týka len zhody s inými záverečnými prácami. Kontrola originality prácu porovnáva len s ostatnými prácami v registri, nie tými, čo niekto nájde na internete. Boris Kollár vykradol turistické webstránky a odbornú prácu svojho školiteľa, ktoré v systéme nie sú,“ tvrdí Beblavý.

Ani zvyšných 40 % práce však podľa Beblavého nevytvoril Kollár. Zvyšok práce je vraj iba skopírovaný text z prezentácie regionálneho klimatického scenára pre Kysuce, ktorý vypočítal tím klimatológov a ktorý Kollár podľa bývalého šéfa strany Spolu ukradol. „Skutočný plagiát je to takmer na 100 %,“ dodáva Beblavý v závere.

Kollárov plagiát je dokonalým príkladom slovenského papalášizmu

KOLLÁR PLAGIOVAL EŠTE AJ TURISTICKÉ WEBSTRÁNKYChcem pogratulovať kolegom z Denníka N, ktorí práve zverejnili, že aj diplomová práca Borisa Kollára je plagiát. Mal som toto zistenie pripravené do svojej knihy o papalášizme, ktorá vyjde na jeseň, ale predbehli ma 🙂Nejde však len o samotný plagiát, ale aj o jeho drzosť. Kollár kopíroval turistické webstránky a letáky. Najhoršie však je, že jeho školiteľ a dnešný rektor skalickej školy docent Minďaš sa na podvode musel podieľať, keďže v práci sa nachádzajú doslova desiatky strán odkopírované práve z knihy docenta Minďaša. Ako jeho školieľ si to nemohol nevšimnúť.Oba plagiáty – Kollárov aj Krištúfkovej – sú len omrvinkou slovenského papalášizmu. 10 rokov som proti tomu v politike bojoval, niektoré bitky som vyhral, iné nie. Dúfam, že kniha prispeje k zmene – lebo ak s tým chceme niečo robiť, musíme o najprv pomenovať.

Posted by Miroslav Beblavý on Tuesday, June 23, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

11

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...