Kde to žijeme, keď na vyslovenie názoru treba odvahu? Na Slovensku zavládol bezbrehý teror liberálov, hovorí Andrásy

Oliver Andrásy (Zdroj: Facebook)

Vyslovenie názoru v demokratickej spoločnosti by malo byť niečo prirodzené a nie správaním, na ktoré treba odvahu. Konštatuje to Oliver Andrásy s tým, že na Slovensku zavládol liberálny teror voči ľuďom, ktorí uvažujú inak ako tzv. jediní nositelia pravdy.

Populárny slovenský humorista Oliver Andrásy sa stal v ostatných týždňoch terčom viacerých slovných útokov zo strany liberálneho spektra. Súviseli predovšetkým s jeho veľmi kritickými až s hraničnými názormi na odbor rodovej rovnosti na rezorte práce, jeho niekdajšiu šéfku Oľgu Pietruchovú či tému potratov.

Nie všetky ohlasy na jeho slová však boli negatívne. Nakoľko Andrásy zo svojej pozície neustupoval a obhajoval svoje tvrdenia popri ďalšej konfrontácii s opačným názorovým táborom, dostal aj množstvo podporných ohlasov – aspoň to tvrdí na svojom profile na sociálnej sieti.

„Väčšinou mi ženy, ale aj muži blahoželajú k osobnej statočnosti, že som mal tú odvahu povedať otvorene svoj názor. A otvárali by ste oči, kto všetko to bol! Samozrejme, že aj touto cestou ďakujem všetkým, čo ma podporili,“ píše v úvode svojho príspevku.

Jedným dychom však dodáva, že tu existuje jedno veľké „ale“. V istom zmysle ho totiž zaráža, že mu ľudia ďakovali za osobnú statočnosť. „Preboha, to kde žijeme, v akej spoločnosti, že na vyslovenie názoru treba osobnú statočnosť?! Keby sme žili v komunizme alebo za fašizmu, bolo by to logické,“ čuduje sa humorista. Stále si totiž myslí, že žijeme v demokratickej spoločnosti, kde by malo byť vyslovenie vlastného názoru niečo úplne normálne.

„Zdá sa, že sú tu isté vplyvné sily, ktoré ovládli média a verejný priestor a nehoráznym spôsobom terorizujú a zastrašujú všetkých, ktorí sú iného názoru ako oni – jediní nositelia pravdy,“ hnevá sa humorista. Dodáva, že jemu, ako nevydierateľnému dôchodcovi, podobné praktiky neuškodia, no dnes sa vraj bojí prejaviť svoj názor aj mladý aktívny človek.

„Je to naozaj tak. Som z toho dosť zhrozený. To kde sme dospeli?! Na Slovensku zavládol teror liberálov. Úplne bezbrehý a nehorázny! Preto by som občanom Slovenska rád pripomenul slová pápeža Jána Pavla II.: ‚Nebojte sa!‘ Prosím, nebojte sa,“ uzatvára.

Za posledné dni od tej mojej tzv. kauzy dostávam veľa ohlasov, či už osobne, cez telefón, sms-kami alebo sprostredkovane…

Posted by Oliver Andrásy on Monday, June 22, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

154

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...