Pollák podal trestné oznámenie na poslanca Mazureka za podnecovanie rasovej nenávisti

Peter Pollák (Zdroj: SITA)

Poslanec Národnej rady SR Peter Pollák (OĽaNO) podal trestné oznámenie na poslanca parlamentu Milana Mazureka (ĽSNS). Ako informoval na dnešnej tlačovej konferencii pred budovou Generálnej prokuratúry SR, dôvodom je podozrenie zo spáchania trestného činu vo veci podnecovania národnostnej, etnickej a rasovej nenávisti a šírenia poplašnej správy.

Potvrdil, že túto iniciatívu podporuje celý poslanecký klub hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a verí, že aj ostatní koaliční partneri.

„Pred pár dňami sa stal tragický incident vo Vrútkach, ktorý pobúril celé Slovensko a mal aj svoje obete. V ten deň napísal poslanec Mazurek vo svojom statuse na sociálnej sieti nepravdivo, že útočníkom bol Róm,” priblížil dôvod podania trestného oznámenia Pollák. Medzičasom Mazurek status stiahol, no dovtedy na neho stihlo reagovať množstvo ľudí. „Polícia sa jasne vyjadrila, že nešlo o Róma, z čoho vyplýva, že poslanec Mazurek opäť raz klamal a šíril dezinformáciu a nenávisť. A proti tomuto ja budem bojovať,” uviedol koaličný poslanec.

Zároveň priblížil, že pripravuje ďalšie trestné oznámenie na predsedu opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu, ktorý podľa jeho slov na sociálnej sieti šíril poplašnú správu vo veci pochybného očkovania.

Na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach usmrtil vo štvrtok 11. júna 22-ročný Martinčan zástupcu školy a zranil ďalšie tri osoby. Pri zásahu, po ktorom prišiel útočník o život, boli zranení aj dvaja policajti. Tí boli aj s ranenou učiteľkou školy a dvomi žiakmi prevezení do martinskej nemocnice, všetci sú mimo ohrozenia života. Motív útoku nateraz nie je známy.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...