Huawei v predajoch predbehol Samsung, ale tešiť sa dlho nebude

(Zdroj: pixabay.com)

Firma Huawei je ako výrobca smartfónov a inej elektroniky dlhodobo jednou z najväčších. Hlavnými súpermi pre čínskeho giganta sú značky ako Apple, Xiaomi, Oppo (pod ktoré spadajú aj OnePlus, Vivo a Realme), ale hlavne kórejský Samsung.

Po dlhšom čase sa podarilo Huawei predbehnúť svojho konkurenta a za mesiac apríl 2020 sa stal najväčším výrobcom smartfónov. Jeho celkový podiel na trhu tvoril 19 percent, čím o dve percentá predbehol Samsung.

Svoju rolu zohrala aj koronakríza

Svetom hýbe “korona”. Každý deň je toto slovo skloňované v každom odvetví médií či priemyslu a inak tomu nie je ani v tom technologickom. Viacerí giganti zaznamenávajú straty v desiatkach percent práve kvôli pandémii.

Nakoniec ale Huawei, spoločnosť sídliaca v epicentre pandémie, z koronavírusu dokázala vyťažiť toto malé víťazstvo. Zatiaľ čo v Číne ľudia kupovali smartfóny Huawei vo veľkom, kľúčové trhy Samsungu, napríklad latinská Amerika, zostali vírusom zmrazené. To sa odrazilo aj v aprílových štatistikách.

Veľký dôvod na radosť v Huawei nemajú

Napriek zdanlivo úspešnému obdobiu pre Huawei v skutočnosti prichádzajú ťažké časy. Obchodná vojna medzi USA a Čínou vyvrcholila až do toho bodu, kedy bol Huawei nútený prestať používať Google Služby (GSM). Očakávaný prepad predajov je odhadovaný až na 20 percent.

Celá situácia okolo “banu” pre čínskeho giganta dáva príležitosť konkurencii na nevídaný rast. Ani Huawei sa však nevzdáva a na trhu tak môžete nájsť jeho nové modely P40 Pro a P40 Lite. Absencia Google Služieb je pri nich najviac diskutovanou témou. Len čas ukáže, či sa oslabený Huawei udrží na trhu.

— Martin Minka

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

6

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...