Neubehli ani 2 dni a v protestnej zóne bez polície v Seattli sa znova strieľalo

(Zdroj: SITA)

Polícia v americkom Seattli oznámila, že pri druhej streľbe za 48 hodín v miestnej protestnej zóne utrpela zranenia jedna osoba.

V nedeľu neskoro v noci sa strieľalo v oblasti Seattlu známej ako CHOP, čo je skratka pre Capitol Hill Occupied Protest. Polícia prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter informovala, že jedna osoba je v nemocnici so strelným poranením. Podľa nemocnice je vo vážnom stave.

V sobotu pred svitaním prišiel pri streľbe o život 19-ročný muž a ďalšia osoba utrpela kritické zranenia. V súvislosti s incidentom do nedele nikoho nezadržali.

Oblasť CHOP tvorí niekoľko blokov, ktoré ohradili protestujúci v blízkosti policajnej stanice vo štvrti Capitol Hill. Vznikla počas týždňov protestov proti policajnej brutalite a rasizmu, ktoré vyvolala smrť Georgea Floyda v rukách minneapoliskej polície.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

10

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

Najnovším ohniskom nového variantu vírusu je domov dôchodcov v meste Houthuls a dve školy v Antverpách. Nový variant koronavírusu, ktorý prvýkrát zistili vo Veľkej Británii, sa čoraz viac šíri v Belgicku. "Tento variant sa usadil v našej krajine,"..

Odoberajte náš newsletter