Podujatia aj pre viac ako tisíc osôb. Veľmi významné rozhodnutie, hovorí prezident olympijského a športového výboru

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Slovensko pokračuje v uvoľňovaní opatrení proti šíreniu koronavírusu a od 1. júla umožní na hromadných podujatiach, kde je možné šachovnicové sedenie, účasť aj nad 1 000 osôb s tým, že celková kapacita nebude naplnená na viac ako 50 percent. Ako na piatkovej tlačovej konferencii povedal premiér Igor Matovič, ide najmä o športové podujatia.

Konzílium odborníkov prijalo aj ďalšie uvoľňujúce opatrenia týkajúce sa napríklad maratónov s tým, že v blízkej budúcnosti zverejní presné postupy, ktoré bude potrebné dodržať.

“Ďalšie uvoľnenie opatrení je z pohľadu športu veľmi významné. Celé športové hnutie vrátane Slovenského olympijského a športového výboru apelovalo na štátne orgány, aby sa do hľadísk mohlo dostať viac ľudí a mohli sa organizovať aj väčšie hromadné podujatia. Košický či bratislavský maratón i iné hromadné športové podujatia budú určite oslavou zdravého životného štýlu. Dlhodobo hovoríme, že šport je prostriedok k verejnému zdraviu krajiny a v súčasnej dobe to môže platiť dvojnásobne,“ reagoval na uvoľnenie opatrení prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel, jeho slová priniesol web olympic.sk.

Aktuálne na Slovensku platí, že na jednom podujatí sa do konca júna môže zúčastniť nanajvýš 500 osôb pri dodržaní príslušných zásad a predpisov, od 1. júla mal tento limit stúpnuť na 1000. Tento stav mal potom zotrvať niekoľko mesiacov, čo by výrazne obmedzilo konanie športových súťaží a podujatí. Športové zväzy a kluby aj iné organizácie sa obrátili na Úrad verejného zdravotníctva a chceli konzultovať o možnostiach smerom do nasledujúceho obdobia, aby mohli na podujatiach privítať divákov a neprichádzali o príjmy z toho plynúce.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter