Podľa maďarského ministra zahraničia je migrácia nebezpečný fenomén

Péter Szijjártó (Zdroj: SITA)


Migranti si podľa Pétra Szijjártóa podrobujú svoje hostiteľské štáty.

Maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó vo svojom prejave na pôde Valného zhromaždenia OSN v New Yorku vo štvrtok ostro odsúdil “nebezpečný fenomén” migrácie.

Ako povedal, ľudia v jeho krajine sú hrdí na to, že si dokázali “uchrániť Maďarsko ako maďarskú krajinu”. Dodal, že iba Maďarsko samo bude rozhodovať o tom, “s kým chceme v našej krajine žiť a s kým nechceme”.

Zároveň vykreslil desivý obraz dôsledkov príchodu migrantov, ktorí podľa jeho slov narúšajú a podrobujú si svoje hostiteľské štáty. “Nechceme byť krajinou pôvodu, nechceme byť tranzitnou krajinou a nechceme byť ani cieľovou krajinou,” vyhlásil Szijjártó.

Maďarsko postavilo koncom roka 2015 pozdĺž svojich južných hraníc ostnatý plot. Maďarská vláda spravila odvtedy z migrácie svoju hlavnú politickú tému.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Úmrtnosť v Česku bola vlani najvyššia za takmer 30 rokov

Dôvody úmrtnosti štatistický úrad nezverejňuje, ale podľa údajov rezortu zdravotníctva je na príčine koronavírus. Úmrtnosť v Českej republike v minulom roku prekonala rekord. Do konca prvého decembrového týždňa v krajine podľa údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ) v krajine..

Odoberajte náš newsletter