Herná platforma „si dovolila“ aktívne nepodporiť protesty Black Lives Matter. Vývojári sťahujú svoje hry

Logo služby Steam (Zdroj: Facebook)

Aktívne nepodporujete protesty v USA a vo svete? Nechceme u vás predávať, hovorí skupina malých vývojárov, ktorí sa rozhodli stiahnuť svoje hry z platformy Steam. Vadí im, že sa spoločnosť Valve, ktorá prevádzkuje danú platformu, nevyjadrila a nepodporila hnutie Black Lives Matter.

Viacerým menším herným vývojárom sa nepáči fakt, že spoločnosť Valve, ktorá prevádzkuje známu hernú platformu Steam, nevyjadrila svoju podporu protestom z prostredia Black Lives Matter. Sťahujú preto z ich platformy svoje hry a vyzývajú aj ďalších vývojárov, aby ich nasledovali, informuje portál Game Industry.

Výzva prišla od Juliana Glandera, ktorý 12. júna ohlásil, že zo Steamu sťahuje svoje hry. Zároveň s nimi odmieta akúkoľvek budúcu spoluprácu. Dôvodom je podľa neho nečinnosť spoločnosti, resp. nevyjadrenie podpory hnutiu Black Lives Matter.

Komplic

Ku Glanderovi sa neskôr pripojil ďalší vývojár Gabriel Koenig, ktorý taktiež požiadal o odstránenie svojich hier z danej platformy. „Máme silu, aby sme žiadali zmenu. Priatelia vývojári, zvážte použiť svoj hlas. Steam už odo mňa nedostane žiadne peniaze,“ napísal na sociálnej sieti Twitter.

Podľa svojich slov týmto krokom príde približne o tisíc dolárov mesačne, avšak považuje stiahnutie hier za dobrý krok. „Ak by som pokračoval v zarábaní na ich platforme, bol by som komplicom v ich tichosti ohľadom nenávisti,“ uviedol.

Dvojicu neskôr nasledoval ešte jeden vývojár Dan Sanderson, ktorý taktiež požiadal o stiahnutie svojej hry z predaja. Podľa svojich slov „je to to najmenej, čo mohol spraviť.“

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

100

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter