Hrozbou pre Slovensko nie je Covid-19, ale Remišová, hovorí Saková. SNS kritizuje aj Pellegriniho

Peter Pellegrini a Veronika Remišová (Zdroj: ReproFoto/RTVS)

Podpredseda parlamentu a expremiér Peter Pellegrini spoločne so svojimi straníckymi kolegami vyzval podpredsedníčku vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí), aby odišla z funkcie, ak sa nepotvrdia podozrenia v kauze Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES). Ku kritike sa pridali aj bývalý vicepremiér Richard Raši a exministerka vnútra Denisa Saková.

Policajti z NAKA zadržali minulý týždeň pri akcii v NASES štyri osoby. Podľa medializovaných informácií mala polícia podozrenie, že štátna počítačová sieť Govnet bola celá odpočúvaná prostredníctvom zariadení, ktoré pri akcii skonfiškovali. Štvoricu zadržaných však policajti následne prepustili bez obvinenia.

Šéf SIS Vladimír Pčolinský uviedol, že sú možné dva scenáre. Ide podľa neho buď o búrku v pohári vody, teda, že umiestnenie zariadení na Úrade vlády bolo schválené oficiálnymi štátnymi autoritami a tým pádom k žiadnemu trestnému činu zo strany NASES nedošlo, alebo to môže byť vážny problém, ak sa podozrenie potvrdia.

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová celú vec prezentovala tak, že v súvislosti s vládnym Govnetom sa diali hrozné veci. Jej kolegovia z vlády však už boli oveľa zdržanlivejší. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) chcú počkať na výsledky vyšetrovania a rovnako sa vyjadril aj premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Pellegrini a spol v útoku

Smeráci okolo Pellegriniho však na nič nečakali a expremiér rovno oznámil, že ak sa podozrenia v kauze Govnet nepotvrdia, tak spolu s Rašim podá v najbližších dňoch na Remišovú trestné oznámenie pre podozrenie zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Denisa Saková, ktorá sa pravdepodobne pridá k Petrovi Pellegrinimu v jeho budúcej strane, okomentovala Remišovej konanie v kauze Govnet na sociálnej sieti. Podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu si podľa exministerky vnútra pletie pojmy s dojmami.

Najskôr si myslela, že odhalila slovenský Watergate. Bez preverenia informácií a hlavne so škodoradosťou sa podelila aj s médiami o utajované skutočnosti. Neuvedomila si však, že tým ohrozila bezpečnosť štátu,píše.

Saková sa pýta premiéra, či občania a koaliční partneri môžu dôverovať naďalej političke, ktorá podľa nej ohrozila bezpečnosť štátu a ešte z toho urobila aj celonárodné divadlo.Obávam sa, že hrozbou pre Slovensko už nie je COVID-19, ale Veronika Remišová, ktorá svojou nerozvážnosťou môže spôsobiť väčšie škody ako samotný vírus…uzatvára Saková.

SNS kritizuje aj Pellegriniho

Kriticky sa ku kauze vyjadril aj bývalý poslanec NR SR za SNS Anton Hrnko, ktorý vo svojom vyjadrení však napadol aj konanie Petra Pellegriniho. Slovenská národná strana so znepokojením vníma porušenia zákona o utajovaných skutočnostiach v súvislosti s NASES. Sme presvedčení, že podpredsedníčka vlády SR V. Remišová porušila zákon a mala by za rozkrytie spravodajskej ochrany GOVNET-u niesť plnú zodpovednosť. Rovnako by si mal uvedomiť bývalý predseda vlády P. Pellegrini, že utajované skutočnosti sú komplexná otázka a aj on nemá právo rozkrývať otázky ochrany vládnych sieti,“ reagoval podpredseda SNS Anton Hrnko pre Denník Slovensko.

— TOP, SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

12

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter