Samsung Galaxy Buds: Snažia sa osloviť všetkých, nie všetkým sa však oplatia

Samsung okrem smartfónov vyrába a predáva príslušenstvo k smartfónom a k inej elektronike. Do toho spadajú aj bezdrôtové slúchadlá, napríklad starší model Samsung Galaxy Buds. Koncept bezdrôtových slúchadiel so sebou ale prináša kompromisy, ktoré nemusia vyhovovať každému. Pre koho teda Samsung Galaxy Buds sú? Prinášame vám dlhodobé skúsenosti z ich používania.

Koncept bezdrôtových slúchadiel – koncept kompromisov

Bezdrôtové slúchadlá si na trhu môžete kúpiť už niekoľko rokov. Hoci nie sú úplne prvými, práve Apple AirPods spustili túto vlnu popularity. Môže za to fakt, že sa čoraz viac výrobcov rozhodlo odstrániť audiojack. Pre majiteľa smartfónu bez audiojacku sa môžu bezdrôtové slúchadlá zdať ako ideálne riešenie.

Prinášajú však so sebou mnohé kompromisy, ktoré treba zohľadniť. Tak napríklad krabičku. Také niečo ku klasickým slúchadlám nepotrebujete. Ukrýva batériu, podobne aj slúchadlá (alebo štuple). To so sebou nesie povinnosť pravidelne ich nabíjať.

Ďalšou povinnosťou je mať zapnutý Bluetooth na smartfóne, pretože slúchadlá sa prepájajú práve cezeň. Ak si ho nechcete zapínať pred každým pripojením, budete ho mať zapnutý stále a ten si vypýta viac energie z batérie. To však neznamená, že bezdrôtové slúchadlá sú zlé.

Samsung Galaxy Buds

Pohodlné vo všetkých smeroch

Okrem Samsung Galaxy Buds existuje už aj novšia generácia – Buds+. Mnohé vylepšenia, ktoré prináša, môžu pôsobiť na zákazníkov tak, že prvá generácia je vlastne zlá alebo minimálne horšia a nedostatočná na dnešné potreby. A to vôbec nie je pravda.

Galaxy Buds sú stále veľmi dobré a vydarené slúchadlá. Krabička je veľmi pekná a malá, zmestí sa aj do vrecka nohavíc. V teplákoch o nej prakticky nebudete vedieť, hmotnosť je skoro zanedbateľná. Občas si budete dokonca musieť dávať pozor, aby vám napríklad v batohu nezapadla príliš hlboko.

Samotné štuple v ušiach sedia výborne, aj keď to je samozrejme veľmi subjektívne. Každý človek má iný tvar uší. Riešením sú gumené násady v balení, takže vo výsledku bude spokojný každý. Z uší nevypadávajú ani pri prudšom pohybe, čo poteší športovcov. Naša skúsenosť je ale taká, že nás štuple s gumovou „brzdou“ tlačili, takže sme zvolili pohodlnejšiu alternatívu.

Dotykové plôšky na každom slúchadle fungujú výborne a gestá s nimi spojené sa naučíte rýchlo. Jediný problém sme mali s tým, že pri naprávaní slúchadiel v uchu sa nám občas podarilo nechcene hudbu zastaviť alebo prepnúť skladbu.

Samsung Galaxy Buds

Kvalitné až do detailu

Zvuk je na špičkovej úrovni. Vzhľadom na to, aké malé vlastne štuple sú, budú spokojní aj náročnejší používatelia. Pod kvalitu sa podpísala aj svetoznáma značka AKG. Samozrejme ide hlavne o nálepku, za ktorú si Samsung môže vypýtať o pár desiatok eur viac, ale určite poteší. Basy sú zvládnuté výborne, výšky nekrívajú ani pri najvyššej hlasitosti. Absolútna spokojnosť.

Väčšie problémy nie sú ani s výdržou. Či už krabičky, alebo slúchadiel. Spôsob nabíjania je dvojaký. Buď siahnete po USB-C kábli (jeden je aj v balení), alebo ich nabijete bezdrôtovo. Krabička ale nespĺňa Qi štandard, takže ak zrovna nemáte smartfón Samsung s reverzným bezdrôtovým nabíjaním alebo špeciálnu nabíjačku, budete si musieť vystačiť s káblom.

Krabičku môžete spolu so slúchadlami dobiť celú, čo zaberie približne dve hodiny. Je tu ale možnosť získať hodinu a pol výdrže len za 15 minút nabíjania. A osvedčila sa nám aj možnosť používať slúchadlá počas nabíjania krabičky.

Samotné slúchadlá vydržia na jedno nabitie krabičkou hrať 4 až 6 hodín -podľa hlasitosti. Krabička potom dodá ďalších 13 hodín, takže nabije slúchadlá minimálne dvakrát. Z ich používania môžeme povedať, že náročnejšiemu používateľovi vydržia okolo dvoch dní, menej náročným aj oveľa dlhšie.

Samsung Galaxy Buds

Snažia sa osloviť všetkých, nie všetkým sa však oplatia

Z našich skúseností to môže znieť tak, že Samsung Galaxy Buds sú naozaj dobrá kúpa. A to je aj pravda. Ale neplatí to pre všetkých.

Ak ste niekto, kto je zvyknutý na slúchadlá s káblom a nevadí mu to, nemusíte sa po bezdrôtových ani len obzerať. Prinášajú veľa kompromisov a za cenu Galaxy Buds môžete mať vynikajúce káblové slúchadlá na oveľa vyššej zvukovej úrovni.

Na druhej strane, pokiaľ ste niekto, kto neustále vyberá z vrecka chumáč zamotaných slúchadiel, poprípade váš smartfón nemá audio konektor, alebo ste aktívny športovec, Galaxy Buds sú vynikajúca voľba. Na zváženie je potom už len čiastka, ktorú ste ochotný za takýto druh príslušenstva zaplatiť.

Na záver ešte krátka otázka: Oplatí sa priplatiť si za Galaxy Buds+? Ak veľmi túžite po Qi nabíjaní, chcete dvojnásobnú výdrž a na zvuk ste ešte náročnejší, potom áno. V ostatnom prípade sa vám radšej oplatí ušetriť tých pár eur na niečo iné.

Samsung Galaxy Buds

Výhody

  • kvalitný zvuk AKG
  • jednoduchá obsluha
  • pohodlné v ušiach
  • cena (v porovnaní s konkurenciou)
  • žiadne starosti s káblom

Nevýhody

  • krabička (nemusí vyhovovať každému)
  • nutnosť pravidelne nabíjať
  • štuple (nesadnú každému)
  • slabšia výdrž (v porovnaní s novšou generáciou)
  • cena (v porovnaní s káblovými verziami)

— Martin Minka

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

12

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...