Borisa Kollára potvrdili vo funkcii predsedu hnutia Sme Rodina

Boris Kollár (Zdroj: SITA)

Boris Kollár je staronovým šéfom hnutia Sme rodina. Rozhodli o tom jednohlasne delegáti a členovia hnutia na dnešnom sneme v priestoroch Bratislavského hradu. Kollár nemal protikandidáta. Za podpredsedov hnutia zvolili súčasného ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka, predsedu poslaneckého klubu hnutia v Národnej rade SR Petra Pčolinského, Petru Krištúfkovú, Jozefa Lukáča a Jozefa Vašutu. Vo funkcii generálnej manažérky Sme rodina bude pokračovať Marcela Kulifajová.

Predseda hnutia Sme rodina a NR SR Boris Kollár na tlačovej konferencii po sneme priblížil, že hnutie dokázalo po štyroch rokoch v opozícii a pár mesiacoch v koalícii, že je stabilným prvkom na slovenskej politickej scéne. „U nás v hnutí neprebieha žiadny boj o moc a žiadne štiepenie. V tomto čase je navyše veľmi dôležité, aby boli všetky politické strany a hnutia konsolidované, aby dokázali aj naďalej pomáhať ľuďom. Nesmie preto dochádzať k žiadnym vnútrostraníckym rozporom,” povedal Kollár.

Staronový šéf Sme rodina zopakoval, že jeho hnutie bude pevné a bude stabilizačným prvkom. „Ukázali sme, že nie sme strana na jedno použitie. Chcem dať svoje slovo občanom, že aj naďalej budeme pomáhať tým najzraniteľnejším, ako sú dôchodcovia či matky s deťmi,” uviedol Kollár.

Kollár informoval, že programový snem hnutia by sa mal konať na jeseň. Zároveň vyzval opozičné politické strany, aby upustili od vzájomných šarvátok aj konfliktov vo vnútri strán. „Teraz musíme ťahať za jeden povraz,” uzavrel líder Sme rodina.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...