Bratislavu zajtra čaká protest proti vládnym opatreniam. Organizátori požadujú demisiu premiéra

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

V Bratislave sa zajtra uskutoční protest, ktorým chcú dať občania Slovenska najavo nespokojnosť s postupom vlády Igora Matoviča pri zvládaní pandémie a neprimeranosťou opatrení, ktoré paralyzovali život v krajine. Na miesto chcú zvážať účastníkom autobusmi a finálnou požiadavkou má byť demisia nového kabinetu.

Vládne opatrenia proti koronavírusu síce pomohli zamedziť šíreniu nákazy, ale mali obrovský dopad na spoločenský a ekonomický život Slovenska. Svoju nespokojnosť s disproporciou krokov premiéra Igora Matoviča chcú preto občania vyjadriť najnovšie aj priamo v uliciach.

Chystajú veľký protest, ktorý sa uskutoční priamo v hlavnom meste v sobotu v popoludňajších hodinách. Demonštranti sa chcú zhromaždiť na Námestí slobody, kde sa bude čítať výzva, a neskôr sa presunúť pred neďaleký Prezidentský palác, nakoľko nie sú stotožnení ani s postojom Zuzany Čaputovej.

Rovnako dávajú na známosť, že ak verejnoprávne médium túto akciu nepokryje, sú ochotní prísť vyjadriť nesúhlas aj do Mlynskej doliny pred sídlo RTVS, údajne preto, aby jej zástupcovia nezabudli, že sú financovaní občanmi.

Organizátori akcie, ktorá je na Facebooku nazvaná ako Verejný protest radových občanov proti vláde Igora Matoviča, chcú do našej metropoly zvážať ľudí aj prostredníctvom autobusov. Dva by mali podľa plánu vyrážať z Oravy, ďalší z Košíc a Ružomberka a pracuje sa aj na autobuse, ktorý odvezie ľudí z južných častí republiky.

Myslíme, že už každý jeden občan má dosť týchto nezmyslov a zbytočných opatrení, ktoré naďalej pretrvávajú a ničia našu ekonomiku a tým život tisíckam rodín po celom Slovensku. Žiadna iná krajina nemá také nadrozmerné opatrenia (napr. štátna karanténa) ako naša vzhľadom na počet obetí a nakazených,“ píšu organizátori s tým, že dôvod na pretrvávanie núdzového stavu už podľa ich mienky neexistuje.

Zdôrazňujú pritom, že ide o apolitický protest a organizujú ho radoví občania. Na mieste si preto neprajú propagáciu žiadnych politických strán a povolené majú byť len vlajky Slovenska. Cieľom akcie je demisia vlády a vypísanie predčasných parlamentných volieb.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

619

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Obvinená Monika Jankovská opätovne žiada o prepustenie z väzby

Obvinená Monika Jankovská opätovne žiada o prepustenie z väzby

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská opäť žiada o prepustenie z väzby na slobodu. Ako ďalej informuje portál televízie JOJ noviny.sk, o jej žiadosti rozhodne Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici v piatok 22. januára. Portál..

Odoberajte náš newsletter