Taliansko ako prvé otvorilo medzinárodné hranice, aby podporilo turizmus

Miláno (Zdroj: SITA)

Taliansko v stredu opäť otvorilo svoje regionálne aj medzinárodné hranice. Stalo sa tak v rámci finálnej fázy uvoľňovania opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu, ostáva však nejasné, či budú aj iné krajiny akceptovať talianskych návštevníkov.

Taliansko je prvou európskou krajinou, ktorá úplne otvorila svoje medzinárodné hranice a vzdala sa 14-dňovej karantény pre turistov. Väčšina štátov Európy však považuje krok Talianska, ktorého cieľom je oživiť kolabujúci, avšak kľúčový turistický sektor, za predčasný. Väčšina z nich plánuje svoje hranice otvoriť najskôr až 15. júna a mnohé ešte oveľa neskôr.

Kto bude môcť v lete v Európe kam cestovať, sa zatiaľ ešte len rysuje. Závisieť to bude od toho, kde dotyčný človek žije, aký má pas a ako tvrdo jeho štát pandémia zasiahla.

Hoci Medzinárodné letisko Leonarda da Vinciho v Ríme v stredu opäť ožilo, vybaví počas dňa len niekoľko tisíc cestujúcich. Pre porovnanie za rovnaký deň vlani to boli desaťtisíce pasažierov. Prvý raz od začiatku marca tiež premávajú rýchlovlaky medzi talianskymi regiónmi, všetkým odchádzajúcim cestujúcim však preventívne merajú teplotu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Prokuratúra má právo preskúmať Tumpove dane, rozhodol súd

Prokuratúra má právo preskúmať Tumpove dane, rozhodol súd

Najvyšší súd Spojených štátoch vo štvrtok rozhodol, že newyorská prokuratúra má právo preskúmať finančné záznamy prezidenta Donalda Trumpa. Zároveň však tieto informácie nemusí zdieľať s Kongresom. Trump je prvým prezidentom od čias Richarda Nixona, ktorý nezverejnil svoje daňové..