Policajti v USA ročne zabijú viac belochov než černochov s hispáncami dokopy, znie od kollárovcov

Francúzske protesty proti policajnému násiliu v USA (Zdroj: SITA)

Predseda mládežníckej organizácie hnutia Sme rodina Martin Petriska tvrdí, že hystéria v debate okolo protestov v USA vyvolaných smrťou muža tmavej pleti pri policajnom zákroku, prehlušuje fakty. Petriska pripomína, že policajt, ktorý pri zásahu zabil Georgea Floyda už čelí obžalobe zo spáchania vraždy tretieho stupňa. To, že sa policajt nevyhne trestu je podľa neho jedným z dôkazov, že americká spoločnosť vraj nie je taká rasistická, ako niektorí tvrdia.

Po brutálnom policajnom zákroku, ktorému George Floyd podľahol minulý týždeň, sa v USA spustila vlna protestov sprevádzaných na niektorých miestach nepokojmi a vykrádaním obchodov. V 15 amerických štátoch povolali do ulíc tisícky členov Národnej gardy. Polícia je obviňovaná z brutálneho potláčania protestov a prezident Donald Trump sa vyhráža použitím ešte väčšej sily proti demonštrantom, ak budú pokračovať v násilných protestoch spojených s ničením majetku a rabovaním.

Aktivisti obviňujú americkú administratívu z rasizmu, ale ozývajú sa stále častejšie aj hlasy, podľa ktorých rabovanie a ničenie luxusných obchodov vôbec nie je vhodnou formou protestu proti policajnej brutalite. Dokonca aj brat zavraždeného muža vyzval na upokojenie protestov.

Predseda mládežníckej organizácie hnutia Sme rodina Martin Petriska si myslí, že nie je pravda, ak protestujúci tvrdia, že v USA sú zákony, ktoré umožňujú tvrdší zákrok voči černochom než voči belochom.

Petriska pripomína, že ani samotný Trump neschvaľoval postup policajta, ktorý zavraždil Georgea Floyda, ale práve naopak, odsúdil ho. Rovnako podľa neho nie je pravda ani to, že by polícia v USA zabila ročne viac ľudí tmavej pleti ako belochov.

„Policajti v USA ročne zabijú viac belochov, než černochov s hispáncami dokopy. Dokonca je väčšia šanca, že vás zasiahne blesk, než to, že vás neozbrojeného zastrelí policajt,“ píše šéf mládežníckej organizácie hnutia Sme rodina. Dodáva pritom, že americká polícia má tisíce členov, medzi ktorými sú aj černosi, hispánci, židia či moslimovia a nielen belosi.

Petriska tvrdí, že v západnom svete vidí skôr „opačný“ rasizmus. „Predstavte si, že donedávna ste sa na univerzitu v USA mohli dostať aj VĎAKA tomu, že ste boli inej farby pleti, keďže to mohlo byť jedno z kritérií prijatia, nakoľko školy boli vraj málo rozmanité. Šialené a hlavne rasistické!“ myslí si mladý nádejný politik.

Farboslepý prístup

Takisto nemá Petriska vraj pocit, že by sa autority vo veľkom vyjadrovali k správaniu voči belochom v niektorých afrických krajinách, ktoré označuje za ohavné.

„Ja mám rád takzvaný ‚colorblind‘ (farboslepý) prístup a to znamená, že mi je totálne jedno, akej si farby pleti, zaujíma ma len to, aký si. Lenže takto mnohí fungovať nechcú. Je v poriadku, keď Caesara vo filme hrá černoch, pretože nám nezálaží na farbe pleti ale keď jedna značka obliekla černošské dieťa do milej detskej mikiny, ktorej nápis obsahoval aj slovo monkey (opica), tak z toho bola kauza v miliónoch dolárov. Prečo? Veď ak nie sme rasisti, tak neposudzujeme na základe rasy, preto by malo byť úplne jedno, či má tu mikinu biele, čierne, žlté alebo fialové dieťa, no nie?“ zamýšľa sa Petriska.

Akékoľvek násilie treba podľa lídra mladých kollárovcov odsúdiť a je jedno, kto ho vykonáva, pretože spravodlivosť bude len vtedy spravodlivou, keď bude rovnaká pre všetkých. „Teraz je populárne ukončiť status hashtagom #BlackLivesMatter (Na černochoch záleží). Súhlasím, ale nikdy by som to takto nenapísal, pretože pre mňa #AllLivesMatter (Na každom živote záleží rovnako bez ohľadu na farbu pleti)“ dodáva Petriska v závere svojho statusu.

HYSTÉRIA JE TAKÁ HLUČNÁ, ŽE NEPOČUŤ FAKTYAsi ste zachytili, že v USA došlo k ohavnému činu, kedy policajt svojim…

Gepostet von Martin Petriska • Sme rodina am Dienstag, 2. Juni 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

18

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...