Niekto mi fušuje do remesla, píše Matovič v reakcii na Počiatkovu posprejovanú garáž

Garáže vily Jána Počiatka (Zdroj: Facebook)

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) si zaspomínal na svoje časy v opozícii, keď z času na čas organizoval protesty na adresách svojich politických súperov a upozorňoval na majetky niektorých členov vtedajšej vládnej garnitúry. Teraz si však Matovič povzdychol nad tým, že niekto túto jeho úlohu zrejme prebral, keď posprejoval brány garáží pod vilou exministra Jána Počiatka.

Počiatkova vila stojí v lukratívnej štvrti pod bratislavským Slavínom a už v minulosti bola terčom tvrdej kritiky. Niekdajší opoziční poslanci, vrátane terajšieho premiéra, upozorňovali na nehorázne sumy, ktoré Počiatek za svoj luxusný dom a jeho vybavenie kedysi vyplatil. Napríklad len podlaha garáže z antikorovej ocele stála viac ako 130-tisíc eur.

Teraz na bránu jednej z garáži pod Počiatkovou bratislavskou vilou niekto nasprejoval nápisy „Zlodej Počiatek“ a „Majetok Slovenska“. Nejde však o úplného anonyma. Muž sa totiž pri čine natočil a zverejnil záznam na portáli YouTube na profile pod menom Július Kovács.

Počinu si všimlo aj samotný premiér, ktorý ho už ako obvykle aj komentoval na sociálnej sieti. „Hmm … niekto mi zjavne do remesla fušuje,“ napísal Matovič v reakcii na posprejovanie Počiatkovej garáže. Predseda vlády narážal na svoju vlaňajšiu cestu do francúzskeho Cannes, kde na tamojšiu vilu Jána Počiatka prilepil spolu s ďalšími členmi OĽaNO hárky papiera so slovenským znakom a nápisom „Majetok Slovenskej republiky“. Video nabralo na slovenské pomery virálne rozmery a mesiac pred voľbami prinieslo Matovičovi ešte väčšiu mediálnu pozornosť.

hmm … niekto mi zjavne do remesla fušuje

Gepostet von Igor Matovic am Dienstag, 2. Juni 2020

Fotku Počiatkovej posprejovanej garáže, ktorá sa šíri na Facebooku komentoval aj poslanec Ondrej Dostál. „Neviete niekto náhodou, či dnes ráno nešiel Igor okolo Počiatkovej vily pod Slavínom?“ pýta sa Dostál s dávkou humoru.

Neviete niekto nahodou, ci dnes rano nesiel Igor okolo Pociatkovej vily pod Slavinom?

Gepostet von Ondrej Dostál am Dienstag, 2. Juni 2020

Pripomeňme, že Ján Počiatek nie je jediný politik, ktorému Igor Matovič prišiel robiť „reklamu“ priamo na jeho adresu. Azda najznámejšie sú protesty za vysťahovanie Roberta Fica z jeho bývalého bytu v luxusnom bytovom komplexe Bonaparte, či zhromaždenia pre domom, kde býval zosnulý podpredseda Smeru Pavol Paška.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...