Zákaz nedeľného predaja na Slovensku? V Nemecku zašli ďalej, chcú sa zamerať na hluk

Motorkár, ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Nová právna úprava v Nemecku sa chce zamerať na hluk tvorený motorkami. Podľa návrhu by sa tak obmedzila maximálna konštrukčná hlučnosť výfukov a zaviedli by sa dni, počas ktorých sa nesmie jazdiť na motorkách – výnimkou budú len tie s alternatívnymi pohonmi.

Zatiaľ čo na Slovensku je jednou z hlavných tém otázka zákazu predaja v obchodoch počas nedieľ, Nemci diskusiu o obmedzovaní posunuli ďalej. Nový návrh zákona chce zaviesť opatrenia, vďaka ktorým by sa motorky mali stať tichšími.

Nové opatrenia chcú zaviesť limity hluku na výfukoch strojov, inštalovať akustické kamery na niektoré miesta v krajine či dokonca zakázať jazdenie na „hlučných“ modeloch počas nedieľ a sviatkov. Počas dní odpočinku by tak v krajine mohli na cestách jazdiť len elektrické motorky, resp. motorky s alternatívnymi pohonmi.

Hluk v mestách nechcú

Po novom by tak limit hluku pre motorky bol 80 decibelov, ide o pokles zo súčasných 100 decibelov. Spomínané akustické kamery, ktoré budú rozmiestnené po Nemecku, nielen že budú natáčať potenciálnych porušovateľov, ale taktiež merať hlasnosť ich stroja.

Niektoré spolkové republiky chcú na vymáhanie novej právnej úpravy taktiež rozšíriť právomoci polície, ktorá bude mať právo zadržať alebo priamo skonfiškovať motorky, ktoré budú porušovať nové nariadenie o hlučnosti. Návrh v súčasnosti putuje na posúdenie vládou, ktorá rozhodne o jeho zavedení.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Prokuratúra má právo preskúmať Tumpove dane, rozhodol súd

Prokuratúra má právo preskúmať Tumpove dane, rozhodol súd

Najvyšší súd Spojených štátoch vo štvrtok rozhodol, že newyorská prokuratúra má právo preskúmať finančné záznamy prezidenta Donalda Trumpa. Zároveň však tieto informácie nemusí zdieľať s Kongresom. Trump je prvým prezidentom od čias Richarda Nixona, ktorý nezverejnil svoje daňové..