Joshua sa proti Tysonovi v ringu nepostaví. V takom súboji by som bol sám sebe jediným fanúšikom, tvrdí

Mike Tyson (Zdroj: SITA)

Päťdesiattriročný Mike Tyson má po týždňoch tvrdého tréningu takmer ideálnu postavu a hotuje sa na veľký návrat do profiringu s charitatívnym podtónom. Legenda boxu však stále hľadá vhodného súpera a najnovšie sa ukázalo, že ním nebude ani skvelý Brit Anthony Joshua. Z jeho slov vyplýva, že síce uznáva Tysona ako legendu podobnú Muhammadovi Alimu, ale do ringu s ním nevstúpi.

V takom zápase by som bol sám sebe jediným fanúšikom. Všetci ostatní ľudia by pri mojich úderoch bučali a povzbudzovali súpera. Tyson je legenda, najlepší boxer modernej éry, ale pri všetkej úcte s ním nebudem boxovať,” uviedol Anthony Joshua, cituje ho portál talksport.com.

Joshua v súvislosti s Tysonom ponúkol zaujímavé porovnanie s futbalistom Davidom Beckhamom. Charizmatický Brit so skvelou kopacou technikou bol svojho času pre fanúšikov futbalu rovnakou modlou ako Tyson pre milovníkov boxu.

Koľko má dnes Beckham rokov? Štyridsaťpäť? A viete si predstaviť, že bude o 10 rokov súťažne kopať do lopty? Že urobí 100 kopov na bránku a trafí volej do horného rohu? Áno, ľudia by to chceli vidieť a boli by veľmi radi. Bol by som však šokovaný, ak by sa to skutočne stalo. Pre boxerov je však búšenie do súpera v rukaviciach často jediné, čo vedia, a Tyson pritiahne obrovskú pozornosť. Želám mu veľa šťastia, ale ja mám iné plány,” vysvetlil Joshua.

Tridsaťročný Brit je aktuálne majiteľom opaskov svetového šampióna v ťažkej váhe v organizáciách IBF, WBA a WBO. A viac ako návrat Tysona po 15 rokoch ho zaujíma jeho najbližší súper Bulhar Kubrat Pulev. Joshuov promotér Eddie Hearn si myslí, že veľký duel o titul majstra sveta by sa mal odohrať pred divákmi. Ich neúčasť by bola pre neho krajná možnosť.

V zákulisí sa spomína ako možné dejisko starobylá aréna v chorvátskom meste Pula s kapacitou 7000 miest na sedenie. Ak by sa mu podarilo zdolať Puleva, Joshua by sa zrejme postavil proti kráľovi organizácie WBC Tysonovi Furymu v súboji o titul absolútneho šampióna v ťažkej váhe.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...