Nové spojenectvo? Drucker a Hlina sa pravidelne stretávajú

Zľava: Tomáš Drucker a Alojz Hlina (Zdroj: youtube.com)

Zbližovanie a vzájomné rozhovory väčších mimoparlamentných strán začínajú byť podľa očakávaní realitou. Za jeden stôl si napríklad sadol aj Tomáš Drucker s Alojzom Hlinom. Hoci sa obaja zhodujú, že spolupracovať treba, konkrétnu formu zatiaľ nepoznajú. Veľkú zhodu našli v ambícii bojovať proti populizmu.

Roztrieštenosť politického spektra pri posledných parlamentných voľbách spôsobila, že obrovské množstvo hlasov takpovediac prepadlo. Za bránami Národnej rady totiž ostali strany, ktoré zinkasovali až takmer tretinu hlasov. Mnohé subjekty pritom zďaleka nie sú úplne bezvýznamné.

V tomto rozložení je spolupráca mimoparlamentných strán de facto nutnosťou. Svoje o tom vie aj exminister zdravotníctva a šéf Dobrej voľby Tomáš Drucker, ktorý sa v našom aprílovom rozhovore nechal počuť, že si túto skutočnosť uvedomuje.

„Absolútna drvivá väčšina týchto strán, ktoré sa nedostali, stratila svojich predsedov a je treba niečo robiť. Je treba tvoriť, spájať sa, potláčať egá a hľadať prieniky,“ skonštatoval pre Denník Slovensko politik.

Spájanie už odštartoval

O tom, že nehovoril, takpovediac, do vetra, svedčia aj najnovšie mediálne zistenia, podľa ktorých sa Tomáš Drucker už niekoľko týždňov stretáva s niekdajším šéfom KDH Alojzom Hlinom. Obaja pritom vzájomné rozhovory a porozumenie nezatĺkajú.

„Myslím si, že máme blízko aj po názorovej stránke. Máme aj témy, na ktoré môžeme rozprávať, debatovali sme aj o spolupráci. Hodnotíme aj aktuálnu situáciu. Uvidíme, kam to pôjde,“ povedal líder strany, ktorej 29. februára odovzdalo hlas takmer 90-tisíc voličov a získala vyše troch percent hlasov.

Drucker si podľa vlastných slov Hlinu váži, na politickej scéne vraj už niečo urobil aj robí a myslí si, že má zmysel ťahať s ním za jeden povraz a to aj z toho dôvodu, aby potlačili populizmus. To, ako presne by mohla kooperácia vyzerať, ale vraj zatiaľ nevie.

„Stretli sme sa viackrát. Diskutujeme. Stretávame sa už dva-tri mesiace, no ja sa stretávam aj s inými, takže nie je treba za tým hľadať niečo viac,“ povedal 41 ročný politik s tým, že sa musia pokúsiť o hľadanie prienikov. Ich politické zblíženie údajne nastalo po voľbách.

Hlina: Možno budú v kurze aj antipopulisti

Vyhlásenia v podobnom duchu pritom prúdia aj z úst Alojza Hlinu. „Viem si predstaviť veľa vecí. Nespojiť sa dokáže každý. Spolupracovať treba. Otázka na mieste je možno skôr – s kým spolupracovať,“ vraví Hlina a položartom dodal, že Druckera lanáril aj ku kresťanským demokratom.

Hlina, ktorý týmto potvrdil, že liberáli sú jeho blízki spojenci (Drucker ich má v strane niekoľko) tiež novinárom odvetil, že viac ako už sami vedia, im nepovie. „Stretávali sme sa aj pred a aj po voľbách. Ja som sa však stretával aj s inými ľuďmi a politikmi, len tu to zostalo nepovšimnuté…,“ vysvetlil exlíder KDH.

„V týchto voľbách si občania vybrali hrubozrný populizmus, farizejstvo, pokrytectvo. Možno raz príde doba, že aj antipopulisti budú v kurze. To, čo sa predvádzalo v týchto voľbách, bolo šialené,“ sfinalizoval Hlina.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...