Zjavne frustrovaní bieli muži cítiaci vinu za farbu svojej pokožky rabujú obchody, píše sarkasticky bloger

Americká polícia zasahuje proti protestom po smrti Georgea Floyda (Zdroj: SITA)

Ľudia v Spojených štátoch zažívajú najhoršiu vlnu protestov proti policajnému násiliu za uplynulé desaťročia. Pokojné protesty sa miestami zmenili na vypaľovanie, ničenie cudzieho majetku či rabovanie obchodov. Na upokojenie situácie už pritom vyzval aj brat zavraždeného Georgea Floyda, ktorého zabil policajt pri brutálnom zásahu, čo bolo rozbuškou protestov. Situáciu v USA s dávkou sarkazmu komentuje bezpečnostný expert a známy bloger Radovan Bránik.

Vo svojom krátkom, ale ostrom komentári Bránik píše o účastníkoch protestov. Tých polícia zatkla za uplynulý týždeň protestov viac ako 4-tisíc. Zväčša za násilie pri protestoch, krádeže či poškodzovanie cudzieho majetku.

„Zjavne zle situovaní mladí frustrovaní bieli muži cítiaci vinu za farbu svojej pokožky zo solidarity s mužom, čo umrel po policajnom zákroku rabujú obchody – komplet a bez platenia vybrali napríklad veľkopredajňu APPLE skôr, než ju rozbili – a nekompromisne sa vyvŕšili na frustrovanom a zjavne dobre situovanom bielom mužovi vyššieho veku, aby tak konečne nastolili spravodlivosť v krajine,“ píše sarkasticky Bránik.

Pravdou je, že pokojné protesty sa na niektorých miestach USA premenili na bezhlavé rabovanie obchodov a pálenie áut v uliciach. Aj preto bola v 15 štátoch USA povolaná Národná garda, ktorá spolu s políciou stráži ulice miest a dozerá na dodržiavanie nočného zákazu vychádzania. To dočasne zaviedli viaceré veľké mestá naprieč Spojenými štátmi.

„Kradnutím mobilov a macbookov hor sa k svetlým zajtrajškom, a komu sa nepáči, nech zhorí v ohni Dejín. Marx, Engels a Lenin by mali z dnešných USA veľkú radosť. Beztriedna spoločnosť bez peňazí a každému podľa jeho potrieb – a žiadne reakčné živly podivného vzhľadu, správania a názorov nám viac nebudú stáť v ceste. Kto nejde s nami, ide proti nám. Blahov mokrý sen sa prebudil na opačnej strane oceánu v krajine, ktorú doteraz tak nenávidel. Už som asi videl naozaj všetko,“ uzatvára Bránik svoj sarkastický komentár k situácii v USA.

Zjavne zle situovaní mladí frustrovaní bieli muži cítiaci vinu za farbu svojej pokožky zo solidarity s mužom, čo umrel…

Gepostet von Radovan Bránik am Montag, 1. Juni 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

17

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nemecká polícia objavila pri hraniciach s Českom 31 migrantov

Nemecká polícia objavila pri hraniciach s Českom 31 migrantov

Nemecká polícia a colníci objavili v nákladovom priestore chladiarenského auta blízko hraníc s Českou republikou 31 migrantov. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra dpa. Vozidlo zastavili v utorok v noci na diaľnici A 17 vedúcej od hraníc k..