Keby sa Ježiš vrátil, mohol by byť gej, hovorí evanjelická farárka Polcková

Anna Polcková (Zdroj: youtube.com)

Kňazi ako Marian Kuffa vytvárajú na Slovensku hrozivý pohľad na kresťanstvo, pričom jeho postoje označuje evanjelická farárka Anna Polcková za bohorúhačstvo. V diskusii Ráno Nahlas tiež uviedla, že slovenské cirkvi diskriminujú sexuálne menšiny a otázka zákazu umelých potratov zase siaha na práva žien a kvalitu života detí.

Keby sa dnes vrátil Ježiš Kristus, bol by homosexuál alebo rómska žena, myslí si evanjelická farárka Anna Polcková. Uviedla to v diskusnej relácii Ráno Nahlas, pričom okrem iného obvinila kňaza Mariana Kuffu z bohorúhačstva a uviedla, že treba rozvíjať homosexualitu.

Plocková už v minulosti vzbudila mediálnu pozornosť vďaka svojej vianočnej kázni, počas ktorej kritizovala napríklad rodové role, či žiadala prístup žien k potratom alebo manželské zväzky pre všetky typy párov.

Aj tentoraz sa Polcková vyjadrila k téme umelých potratov. „Pokiaľ sa mocensky presadzuje zákaz interrupcií, siaha sa tým na práva žien a na kvalitu života detí, ktoré sa narodia,“ uviedla evanjelická farárka. Podľa nej majú deti právo na kvalitný život a pokiaľ sa rodičia rozhodnú, že ten život im nevedia alebo nechcú zabezpečiť, tak je to na ich zodpovednosti.

Mali by sa rozvíjať

Polckovej vadí aj prístup cirkví v homosexuálom a iným sexuálnym menšinám, sú podľa nej diskriminovaní a osočovaní, čo vyplýva z ich nepochopenia. „Pokiaľ boli stvorení s tou sexuálnou orientáciou, tak nevidím dôvod, prečo by túto sexualitu nemali rozvíjať a nemali tak žiť,“ dodáva.

Musíme sa podľa nej inak pozerať na niekoľko sto až tisíc rokov staré texty, akými je napríklad Starý zákon. „Sú tam napísané napríklad texty vyplývajúce z patriarchálneho videnia sveta, napríklad o  ženách,“ dodáva Polcková.

Bohorúhačstvo

Vytváranie obrazu kresťanstva napríklad podľa kňaza Mariana Kuffu je podľa nej hrozivé, avšak nie je to problém len tohto jedného farára. „Obávam sa, že na Slovensku je takýchto farárov väčšina,“ podotýka a myslí si, že menšina sa bojí prezentovať svoju nespokojnosť s týmto videním kresťanstva.

Kuffove vyjadrenia dokonca považuje farárka za bohorúhačstvo. „To čo mňa mrzí ako farárku a ako veriaceho človeka je to, že je toto ako keby taká jediná forma kresťanstva, ktorá je viditeľná a človek, ak si chce zachrániť svoju integritu, tak musí od takéhoto obrazu aj Boha aj kresťanstva jednoducho iba utiecť,“ myslí si Plocková.

Keby Ježiš Kristus dnes prišiel na nás svet, mohol by podľa Plockovej mať rôznu podobu. „Mohol by prísť ako gej, mohol by prísť ako rómska žena, mohol by prísť ako dieťa, ktoré je nechcené, neviem, ale určite by stál o to, aby sme sa o neho zaujímali,“ odpovedala evanjelická farárka.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

79

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...