Pri otváraní hraníc so susedmi sa čakalo len na Slovensko

Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

Postupné otváranie hraníc so susednými štátmi sa pomaly ale isto stáva realitou. Rakúsko, Česko, Maďarsko a Slovensko by mohli mať medzi sebou otvorené hranice už od polovice júna. Podľa Rakúšanov však postup doposiaľ brzdila Bratislava.

Rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg v utorok oznámil, že uvoľňovanie opatrení na hraniciach sa bude týkať najbližších susedných krajín. Otvorenie hraníc Nemeckom, Švajčiarskom a Lichtenštajnskom už Rakúsko dohodlo od 15. júna.

V prípade dohody Rakúska s Maďarsko, Českom a Slovenskom sa podľa rakúskych médií čakalo len na Bratislavu, ktorá vraj celú dohodu zdržovala. Presný dátum otvorenia hraníc medzi týmito štátmi preto ešte nie je známy, ale malo by sa tak stať už niekedy v polovici júna.

Na otvorenie hraníc čakajú aj dopravcovia. Železničná spoločnosť Slovensko, České dráhy a spoločnosť RegioJet pre Denník S uviedli, že čakajú so sprevádzkovaním dopravy len na rozhodnutie Ústredného štábu na Slovensku, aby boli zrušené kontroly na hraniciach. Až potom budú môcť obnoviť hromadnú vlakovú a autobusovú dopravu cez slovenské hranice.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

56

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...