VIDEO Matovič bol v škôlke. Tak si ďalej čítajme rozprávky. Som zvedavý, či sa dá z toho prežiť, komentuje Hlina

Igor Matovič (Zdroj: FB)

Prvý jún, na ktorý pripadá každoročne deň detí, venoval premiér Igor Matovič (OĽaNO) na predsedu vlády pomerne nezvyčajnej politickej činnosti. Zašiel do škôlky medzi deti, aby im spolu s niekdajšou líderkou kandidátky svojho hnutia Máriou Šofranko prečítal rozprávku. Na túto skutočne netradičnú aktivitu premiéra reaguje obzvlášť kriticky bývalý predseda KDH Alojz Hlina.

Vystúpenie premiéra Matoviča a poslankyne Šofranko, ktorých mali deti v škôlke familiárne oslovovať teta Maťa a ujo Igor, nechýbalo v priamom prenose na oficiálnom facebookovom profile hnutia OĽaNO a všimli si ho aj mnohé médiá.

Hlina označil premiérovu návštevu v škôlke za marketing. „Dnes je PR žatva. Deti, detský úsmev, prípadne nejaká tá detská slzička. Čistá emócia. Čistý marketing. Čo len viac si len môže milovník politického marketingu priať?“ opisuje politik.

Navyše bývalý predseda KDH pripomína, že nejde o jedinú aktivitu premiéra počas Dňa detí. Ratolesti sa objavili na Úrade vlády už ráno v Teleráne televízie Markíza a už na 13:30 boli médiá zvolané Úradom vlády do škôlky, kde Matovič spolu so Šofranko čítali rozprávku.

Nechýba ani útok na jedného z členov koalície, konkrétne SaS, ktoré má pod kontrolou ministerstvo školstva. „Len tak mimochodom, neviete, čo robí najzbytočnejší minister na svete? Načo je nám minister školstva, keď máme Matoviča? Treba naozaj vyjadriť uznanie SAS, že zvládajú toto ponižovanie,“ povedal Hlina na margo saskárov.

Vo svojom statuse sa expredseda KDH pozastavuje aj nad stavom opatrení na oživenie hospodárstva po pandémii ochorenia Covid-19, ktoré zatiaľ pripravili o prácu približne 40-tisíc ľudí a odhady poklesu ekonomiky sú katastrofálne. Vláda v tejto situácii podľa Hlinu nemá žiaden plán.

„Stratégia žiadna, plán žiadny, žiadne ukľudnenie trhov. Len fotečky a marketing. Ak niekto povie niečo o ekonomike, stáva sa pomaly vrahom seniorov. Tak si tu teda ďalej čítajme rozprávky. Som zvedavý, či sa dá z toho prežiť a či tých ľudí, ktorým to stačí, je naozaj až toľko,“ uzatvára Hlina.

🔴🎥Premiér Igor Matovič a Mária Šofranko prišli navštíviť deti do MŠ Haburská a prečítali im rozprávku o Červenej čiapočke 👩🐺

Gepostet von OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti am Montag, 1. Juni 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

11

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...