Rusi môžu stáť za nepokojmi v USA, hovorí vplyvná americká politička

Vladimír Putin (Zdroj: SITA)

Rusi môžu byť zodpovední za aktuálne protesty a rabovačky naprieč mnohými mestami v USA. Na základe svojich skúseností si to myslí poradkyňa niekdajšieho šéfa Bieleho domu Baracka Obamu.

USA tieto dni zápasia s vlnou najväčších nepokojov za posledné roky. Odštartoval ich brutálny zákrok polície voči Afroameričanovi Georgeovi Floydovi v Minneapolise a jeho následná smrť. Neskôr sa zmenili na veľmi násilné strety a rabovačky, ktoré prerástli aj do iných veľkých miest. Na ich skrotenie bola povolaná aj Národná garda.

Hoci sa zdá byť motivácia pre vzburu jasná, existujú politici, ktorí do éteru vnášajú pomerne netradičné teórie. Niekdajšia poradkyňa pre národnú bezpečnosť exprezidenta Baracka Obamu Susan Riceová sa napríklad domnieva, že za rozdúchavaním násilností môžu byť Rusi.

„Máme pokojných demonštrantov, ktorí sú zameraní na skutočnú bolesť a nerovnosť, s ktorou bojujeme všetci a ktorou sa treba zaoberať, a potom máme extrémistov, ktorí sa tieto protesty pokúsili uniesť a zmeniť ich na niečo úplne odlišné,“ hovorí najprv Riceová.

„A pravdepodobne tiež sú, čo by som sa stavila na základe mojej skúsenosti, aj keď tieto dni nečítam spravodajské informácie, ale na základe mojej skúsenosti toto vyzerá priamo ako z ruskej príručky,“ pokračuje.

Teórie o zasahovaní Kremľa do americkej vnútornej politiky pritom nie sú novinkou a často ich počuť najmä z prostredia demokratov. Tí hovorili o ruských zásahoch aj v kontexte kampane prezidenta Trumpa. Vyšetrovanie FBI však tieto obvinenia nepotvrdilo.

Na Riceovej hlavu sa za tieto slová vzniesla vlna kritiky aj v samotnej Amerike. „Takéto hlúposti si nemôžete vymýšľať,“ odkázal napríklad političke novinár Eoin Higgens z progresívneho média Common Dreams.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

19

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nemecká polícia objavila pri hraniciach s Českom 31 migrantov

Nemecká polícia objavila pri hraniciach s Českom 31 migrantov

Nemecká polícia a colníci objavili v nákladovom priestore chladiarenského auta blízko hraníc s Českou republikou 31 migrantov. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra dpa. Vozidlo zastavili v utorok v noci na diaľnici A 17 vedúcej od hraníc k..