Hlúpi ľudia tvrdia, že koronavírus je len obyčajná chrípka. Pôjdeme naďalej svojou cestou, píše Matovič

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Slovensko nezíde zo svojej cesty, píše na sociálnej sieti premiér Igor Matovič. Podotýka, že zatiaľ čo vo svete pribudlo rekordne veľa nových prípadov koronavírusu, na Slovensku boli všetky testy opäť negatívne. Tvrdí, že len hlúpi ľudia spochybňujú nebezpečnosť koronavírusu.

Zatiaľ čo Slovensko zažíva ďalší deň bez pozitívneho prípadu koronavírusu, vo svete je to presne naopak, hovorí premiér Igor Matovič. Na sociálnej sieti poukazuje na to, že pokračujeme ďalej vo svojej ceste, ktorú nám dnes závidia mnohé krajiny sveta.

Vo svete totiž za posledné dva dni pribudlo cez stotisíc nakazených ľudí, čo je najviac za deň od začiatku pandémie. Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len obyčajná chrípka, hoci jeho smrtnosť je dnes už dokázateľne mnohonásobne vyššia,“ podotýka k týmto číslam premiér.

Za hlupákov považuje predseda OĽaNO tiež ľudí, ktorí považujú nákazu za umelo vytvorenú, alebo tých občanov, podľa ktorých boli bezpečnostné a hygienické opatrenia zbytočné. Podľa premiéra pôjde Slovensko naďalej svojou cestou, ktorú nám závidia mnohé krajiny sveta.

DEŇ PROTIKLADOVKým my si na Slovensku užívame ďalší deň nula bez nových prípadov Covid-19, svet zažil včera a…

Gepostet von Igor Matovic am Sonntag, 31. Mai 2020

Je mi ľúto chýb

Keď sa rúbe les, lietajú triesky, hovorí ľudová múdrosť a nám sa to tiež stalo. Popri mnohých rozhodnutiach sa urobilo aj zopár chýb a je mi ich ľúto,“ podotýka predseda vlády a dodáva, že rozumie pocitom krivdy majiteľov prevádzok, ktoré musia zostať stále zatvorené.

Tvrdí, že rozumie hnevu ľudí, ktorí sa chceli dostať na Slovensko, ale nemôžu tak spraviť pre zatvorené hranice v súčasných podmienkach.

„Chcem rovnako uistiť každého za celú vládu, Úrad verejného zdravotníctva, Permanentný či Ústredný krízový štáb ako aj za Konzílium slovenskej vedeckej špičky, ktoré rozhoduje o uvoľňovaní opatrení – že čokoľvek čo robíme je konané v dobrej viere a snahe Slovensku v ťažkej chvíli čo najviac pomôcť,“ dodáva Matovič.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

23

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...